OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

S koncem října skončila sezóna na památkách Vysočiny

vstava_Zapomenut_hrdinov_S koncem měsíce října se uzavřely i prohlídkové trasy památek našeho kraje. Jaká byla sezona 2010 na památkách Vysočiny ve správě Národního památkového ústavu? NPÚ pokračoval v loňských úspěšných projektech, jako je například „oživování památek“, aby návštěvníci při každé další návštěvě mohli objevit něco nového.

Číst dál...

Krajské volby slaví desáté narozeniny

volby_02Poprvé v historii České republiky si občané si v pátek na den přesně před deseti lety zvolili své první krajské zastupitele. Kraje sice vznikly už 1. ledna 2000, územní reforma, která rozdělila náš stát na 14 krajů, vstoupila v platnost až po první volbě zástupců krajských samospráv. Za tři krajská volební období v jednacím sále zastupitelstva kraje Vysočina zasedlo 98 zástupců z pěti politických stran a seskupení.

Číst dál...

Zlatý Ámos: Na nejoblíbenějšího učitele čeká výlet do Legolandu

ucitelkaUž jen necelé dva měsíce mají žáci základních a studenti středních škol na to, aby přihlásili svého učitele do ankety Zlatý Ámos 2010/2011. Možnost odeslat přihlášku skončí 31. prosince. „O hlavní výhru v podobě atraktivního zájezdu do Legolandu se může jen na Vysočině ucházet po 3845 učitelů základních škol a 2849 pedagogů středních škol,“ uvedla radní kraje Vysočina pro oblast školství Marie Kružíková.

Číst dál...

Na Vysočině se budou bavit o diabetu

diabetesKraj Vysočina se připojí ke Světovému dni diabetu a ve středu uspořádá Krajský diabetologický den. Agenturu Mediafax o tom informovala koordinátorka projektu Zdravý kraj Dana Kratochvílová.

Číst dál...

REKLAMA