OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Zdravotní sestra, která možná může za záměnu holčiček, podala žalobu na nemocnici

Jedna ze zdravotních sester, která pravděpodobně vyměnila v třebíčské porodnici miminka, žaluje třebíčskou nemocnici. Podala k soudu v Třebíči žalobu na neplatnost své výpovědi, kterou od nemocnice dostala poté, co se přišlo na její možnou nedbalost. Nesouhlasí se svou výpovědí a rozhodla se proti ní bránit u soudu. Nemocnice si ale stojí za svým. Výpověď podle slov ředitele byla oprávněná. Sérii nedbalostí potvrdil i soud, který rozhodoval o odškodném. Přesné důvody žaloby ale bývalá zdravotní sestra odmítá komentovat. Zda tak dá soud za pravdu bývalé zdravotní sestře třebíčské porodnice, nebo nemocnici,  záleží teď na rozhodnutí soudu. Ten ale začne rozhodovat, až dostane spis od brněnského soudu o odškodném.

Zdravotní sestra propuštěná za záměnu se bránila proti výpovědi u soudu

U okresního soudu v Třebíči začalo v úterý soudní líčení s Nemocnicí Třebíč. Tu zažalovala zdravotní sestra Zdena Mládková propuštěná pro záměnu dětí v třebíčské porodnici. Sama Mládková je přesvědčená o tom, že povinnosti vyplývající z pracovní smlouvy neporušila a na záměně dětí neměla vinu. Vedení nemocnice ale stále na správnosti výpovědi trvá. Kontrolní komise třebíčské nemocnice i kraje po zveřejnění kauzy zaměněných dětí zjistily závažná pochybení na dětském oddělení Nemocnice Třebíč. Ředitel Petr Mayer tak za záměnu hočiček Nikolky a Verunky potrestal celkem sedm lidí. Advokátka Mládkové požaduje, aby soud očistil dobré jméno sestry Mládkové a to tak, že uznal výpověď z práce za neplatnou. Zda se tak nakonec jeden z možných viníků záměny opět vrátí do třebíčské porodnice rozhodne soud až příští týden. Konečný rozsudek má padnout v úterý 10.března 2009.

VIDEO: Sestra se brání proti výpovědi za záměnu

zamena_deti_ikonaU okresního soudu v Třebíči začalo v úterý soudní líčení s Nemocnicí Třebíč. Tu zažalovala zdravotní sestra Zdena Mládková propuštěná pro záměnu dětí v třebíčské porodnici. Sama Mládková je přesvědčená o tom, že povinnosti vyplývající z pracovní smlouvy neporušila a na záměně dětí neměla vinu. PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ ZE VČEREJŠÍHO SOUDU S VÝPOVĚDÍ ZDRAVOTNÍ SESTRY MLÁDKOVÉ.

Číst dál...

Nemocnice Třebíč se dnes odvolala proti rozsudku za záměnu dětí

zamena_deti_ikonaNemocnice Třebíč dnes podala odvolání proti rozsudku Krajského soudu v Brně. Podle něj měla zaplatit rodinám zaměněných holčiček Nikolky a Verunky více než tři miliony odškodného. Nemocnici se nelíbí nejen výše soudem přiznaného odškodného, ale i fakt, že soud zamítl některé navrhované důkazy. Nemocnice své odvolání potvrdila v tiskové zprávě, kterou odpoledne vydala. UVNITŘ NAJDETE VIDEO Z VYNESENÍ ROZSUDKU V BRNĚ.

 

Číst dál...

Soud zamítnul žalobu sestry Mládkové propuštěné za záměnu dětí

zamena_deti_ikonaSoud dnes zamítnul žalobu zdravotní sestry Mládkové na Nemocnici Třebíč. V ní se domáhala neplatnosti výpovědi, kterou dostala v souvislosti se záměnou novorozenců v třebíčské porodnici. Zdravotní sestra Mládková byla jedna ze dvou sester, která dostala výpověd. Celkem nemocnice potrestala za záměnu dětí sedm zdravotníků. Soud vedly k rozhodnutí tři důvody. Jednak to, že si sestra nevšimla rozdílné váhy a hematomu po vakuoextraktoru u jedné z dívenek a také to, že nezkontrolovala popisky na stehnech holčiček a případně je znovu nezvýraznila. PODROBNOSTI SLEDUJTE VE VYSÍLÁNÍ INFORMAČNÍHO TELEVIZNÍHO KANÁLU VYSOČINY.

Číst dál...

Olomoucký soud snížil odškodné za záměnu dětí v třebíčské porodnici

zamena_deti_ikonaZáměna dětí v třebíčské porodnici se po roce vrátila před soud. Vrchní soud v Olomouci dnes projednával odvolání třebíčské nemocnice, která nesouhlasila s výší odškodného pro rodiny zaměněných holčiček Nikolky a Verunky. Krajský soud v Brně loni v lednu rozhodl, že nemocnice rodinám zaplatí 3,3 milionu korun odškodné. Ve středu ale olomoucký soud odškodné snížil na 3,2 milionu korun. O sto tisíc korun méně dostane otec, který na celou záměnu dětí přišel. UVNITŘ ČLÁNKU SI MŮŽETE NEJEN POSLECHNOUT TELEFONÁT NAŠÍ REDAKTORKY, ALE MŮŽETE ZDE I ZHLÉDNOUT VEŠKERÁ VIDEA SOUVISEJÍCÍ S PŘÍPADEM ZAMĚNĚNÝCH HOLČIČEK V TŘEBÍČSKÉ PORODNICI!

Číst dál...

V letošním ročníku soutěže Stavba Vysočiny dominovaly krajské projekty

Šest investičních akcí reprezentovalo v letošním roce investorské aktivity kraje Vysočina v soutěži Stavba roku. Čtyři ocenění odborné poroty pro krajské stavby svědčí o kvalitě projektů a profesionálně odvedené práci na krajských zakázkách. Cenu hejtmana letos obdržela za svou architektonickou podobu a stavební provedení nástavba administrativního zázemí firmy DAFE-PLAST Jihlava.

Číst dál...

Miss Vysočiny 2010 má svou vítězku

miss_vysocinyTitul Miss Vysočiny 2010 získala v sobotu 17. dubna v Kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou sedmnáctiletá studentka hotelové školy Barbora Stuhlová. Odbornou porotu okouzlila především svou bezprostředností a volnou disciplínou a získala i titul Nejkrásnější dívka Vysočiny. První vicemiss se stala Ostravačka Lucie Klukavá a druhou vicemiss Alice Kocáková z Brna.

Číst dál...

REKLAMA