OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Leopold Heneš umístil do láhve znak města Jaroměřice

znak_jaromerice_lahev_ikonaRekordní galerie se rozrostla o další kuriózní příspěvek. Vyrobil jej pan Leopold Heneš z Třebenic, který je autorem největší kolekce objektů umístěných v láhvi. Tentokrát umístil do skleněné pětilitrové láhve znak města Jaroměřice nad Rokytnou o rozměrech 14 x 16 cm.

Číst dál...

Na Vysočině proběhne mimořádná tematická kontrola odkališť

odkalisteVzhledem k nedávnému úniku toxických kalů z nádrže hliníkárny poblíž maďarské obce Kolontár a úkolu uloženému místopředsedou vlády a ministrem vnitra Radkem Johnem, souvisejícím s obavami veřejnosti ohledně řešení bezpečnostní problematiky odkališť v České republice, byl dnes vydán rozkaz generálního ředitele HZS ČR k provedení mimořádných tematických kontrol.

Číst dál...

Řidiči se nevyznají v osvětlení svého vozidla

auto_01Světla pro denní svícení neslouží jako světla do mlhy nebo za snížené viditelnosti. To si ale mnoho řidičů stále ještě neuvědomuje. Tito řidiči pak při silniční kontrole riskují zejména v souvislosti s používáním světel pro denní svícení blokovou pokutu. Tato sankce v blokovém řízení je 2 000 korun a motorista přijde o jeden trestný bod v rámci bodového systému.

Číst dál...

Kvalitní fungování policejních složek v kraji Vysočina ohrožují vládní škrty

policieNávrh rozpočtu Policie České republiky na příští rok je velmi restriktivní. Přepokládá úsporu 2,6 miliardy korun v oblasti provozních nákladů a investic a další úsporu 1,7 miliardy korun na platech policistů a občanských zaměstnanců. Ve srovnání s rokem 2010 jde o rozpočtové škrty v rozsahu 40 procent v první oblasti a 10 procent v oblasti mzdových nákladů. 

Číst dál...

Třetina obyvatel Vysočiny považuje sběr elektroodpadu za zbytečnou námahu

elektrosrotObyvatelé Vysočiny mají dobré znalosti o zpětném odběru elektrozařízení. Nicméně až 36 procent z nich považuje odvoz elektroodpadu do sběrného dvora za zbytečnou námahu. Kraj se tak řadí k regionům s nejnižší ochotou recyklovat vyřazené elektrospotřebiče. 41 procent obyvatel si totiž myslí, že zpětný odběr elektrozařízení nemá cenu, protože tato zařízení stejně skončí na skládce.

Číst dál...

Školy dostaly grant na rozvoj obcí

detske_hristeTřem školám z kraje Vysočina podpořeným v programu „Škola pro udržitelný život“ začala koncem září náročná, ale zajímavá práce na projektech, které si naplánovaly. Po celý školní rok budou žáci a učitelé prohlubovat spolupráci s rodiči, místními spolky, obecním zastupitelstvem či dalšími partnery a prakticky řešit problém, který trápí jejich obec v oblasti životního prostředí.

Číst dál...

REKLAMA