OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kraj rozdělí mezi obce 69 milionů korun z Programu obnovy venkova Vysočiny

penize_01Kraj Vysočina dá v příštím roce na podporu obnovy venkova 69 milionů korun, stejně jako letos. „Od roku 2004 jsme už na Vysočině z tohoto programu přidělili půl miliardy korun. U projektů obcí s více než třemi stovkami obyvatel přispíváme až polovinou nákladů, u nejmenších obcí to může být až 60 procent,“ uvedl Martin Hyský, radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. V letošním roce kraj schválil podporu 624 obcím.

Číst dál...

Sníh komplikoval dopravu na Vysočině celé úterý, hasiči vyjížděli k devíti dopravním nehodám

nehoda_prasataBěhem úterního dne 14. prosince 2010 zasahovali hasiči na Vysočině u devíti dopravních nehod. Při nehodách bylo pět osob zraněno a jedna usmrcena. Nejvíce nehod se odehrálo na Havlíčkobrodsku a na dálnici D1. Kromě nehod vyjížděli hasiči také desetkrát k poskytnutí technické pomoci v podobě vyproštění vozidel, která zapadla a bránila tak plynulému provozu na komunikacích.

Číst dál...

Na dálnici se převrátil kamion převážející prasata

kolona_kamiony_zimaV úterý čtyřicet minut před půlnocí havaroval na 157. kilometru dálnice D1 nákladní automobil s přívěsem převážející náklad živých prasat. Řidič zřejmě dostal na dálnici, která byly pokrytá vrstvou rozbředlého sněhu, smyk, s vozidlem havaroval a náklad se živými prasaty se převrátil na bok.

Číst dál...

Hejtman Jiří Běhounek: Odpovědnost za platy zdravotníků nese v prvé řadě ministerstvo zdravotnictví

jiri_behounekPovažuji za nutné reagovat na pondělní tvrzení lékaře a současného ministra zdravotnictví Leoše Hegera o odpovědnosti krajů za platy zdravotníků a tudíž za jejich odměňování. Upozorňuji, že veškerou odpovědnost za systém financování zdravotnictví a řízení vzdělávání lékařů a tudíž za jejich odměňování nese v této republice v prvé řadě ministerstvo zdravotnictví.

Číst dál...

REKLAMA