OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Příběhy stromů v jemnickém arboretu

Arboretum v Jemnici je živým svědectvím historického a přírodního bohatství. Tento botanický park, založený ve spojení se Zemskou lesnickou školou v roce 1907, představuje unikátní kolekci dřevin, která je významná nejen pro svou rozmanitost, ale i pro svůj přínos k vědeckému poznání a ochraně biodiverzity.

Číst dál...

V nemocnici Třebíč najdete nové terminály pro zpětnou vazbu

V Nemocnici Třebíč v budovách U, C a M1, M2 byly instalovány nové pacientské dotazníkové terminály, zaměřené na sběr zpětné vazby od ambulantních i hospitalizovaných pacientů. Tyto samoobslužné stacionární terminály s integrovaným tabletem umožňují pacientům vyjádřit svou spokojenost či nespokojenost s poskytnutou péčí.

Číst dál...

Platnéřský mistr Mojmír Vrtal

V Okříškách na Vysočině se nachází dílna, kde pan Mojmír Vrtal, mistr svého řemesla, kuje čas. Jeho platnéřská dílna není jen prostor plný nástrojů a kovů, ale také místem, kde se minulost snoubí s přítomností a kde ožívají legendy skryté v plátech oceli. Jeho vášeň trvá mnoho let.

Číst dál...

Panenská má nové poklady

V malebné obci Panenská na Jemnicku se v posledních měsících odehrály události, které vtiskly nový život jejímu dědictví. Obec získala nové přírůstky, které přinášejí místní kultuře a společenskému životu nový lesk a důstojnost. Prvním pokladem je nový zvon v kapli sv. Jakuba Většího.

Číst dál...

Strategická role ZZS Jemnice

Zdravotnická záchranná služba je v mysli veřejnosti nejen záchrannou službu, ale i symbol bezpečnosti a pomoci v nejtěžších chvílích. Ve chvílích, kdy každá sekunda rozhoduje o životě a smrti, se na ZZS obracíme s důvěrou a nadějí.

Číst dál...

V Okříškách vládnou moderní komunikací

V Okříškách si v minulosti vysloužili mnoho ocenění za své webové stránky. V době, kdy se společnost stále více přesouvá do online prostoru, se vedení úřadu rozhodlo držet krok s časem a plánuje spustit webové stránky nové. Nová generace webových stránek bude reflektovat současné trendy a technologie.

Číst dál...

Žabí přechody a sportovní areál u Zámiše

Jako každý rok, přichází jaro a s ním čas, kdy začínají žáby a další obojživelníci opouštět svá zimoviště a vydávat se na cestu do tůní a rybníků, kde se odehrává důležitá fáze jejich životního cyklu – rozmnožování. Rybník Zámiš, obklopený lesy a poli, se stává scénou této přirozené, avšak pro mnohé žáby nebezpečné pouti.

Číst dál...

Vylepšená navigace v Okříškách

Nový navigační systém je namontován v Okříškách. Vedení úřadu se rozhodlo nahradit staré a často již nečitelné orientační cedule novými, moderními a lépe viditelnými značkami.

Číst dál...

REKLAMA