OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Tajemství podzemí v Jemnici

Každý, kdo má zájem o historii a chce se ponořit do středověkého světa Jemnice, by neměl zmeškat možnost návštěvy podzemních prostor při kostele sv. Víta. Tento kulturní skvost města skrývá příběhy a tajemství.

Číst dál...

Třebíčská zeleň prochází revitalizací

Stromy ve městě mohou svými všeobecně známými blahodárnými účinky sehrát rozhodující roli při ochraně klimatu ve chvíli, kdy chceme kompenzovat emise oxidu uhličitého. Produkují zdravý vzduch snižují objem jemných prachových částic v ovzduší a působí proti oteplování.

Číst dál...

Žluté popelnice u domu v Jemnici zlepšují třídění

Před rodinnými domy v Jemnici přibývají barvy. Vedle klasických popelnic na komunální odpad se začínají objevovat také žluté na plast. Nejsou určené všem jen obyvatelům domů, před nimiž stojí. Lidé tak už nemusí chodit s koši plnými plastů k veřejným hnízdům s kontajnery.

Číst dál...

Historie v 3D modelu turistickým lákadlem

V jemnickém zámku je nyní k vidění deseti metrový 3D model historického města Jemnice zobrazující období před ničivým požárem v roce 1832. Záznamy z této doby zachycují, jak se město měnilo, ale zároveň jak zůstalo po staletí zachováno.

Číst dál...

Více než sladkosti v Okříškách

V malebných Okříškách na Třebíčsku se nachází klenot jménem café DEZERT. Toto útulné místo je více než jen cukrárnou, stalo se oázou setkání a výjímečných zážitků.

Číst dál...

Třebíčská nemocnice pokračuje v modernizaci

Nemocnice Třebíč zahájila v prosinci 2022 významný projekt modernizace dorozumívacího zařízení mezi sestrami a pacienty. Zavedení nové technologie, v oddělení budovy U, představuje zásadní krok ke zlepšení kvality péče a komfortu pacientů.

Číst dál...

Most v Poušově bude do konce roku hotový

Most v Poušově byl léta dopravním uzlem pro místní a návštěvníky, ačkoliv dřevěná látka, která nedávno nahradila původní konstrukci, slouží jako provizorní řešení pro pěší a cyklisty. Město je si vědomo potřeby trvalého řešení.

Číst dál...

REKLAMA