OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Vysočinou na silnicích bezpečně

vysocinou_na_silnicich_bezpecneJiž po desáté si mohou nechat řidiči na Vysočině před zimou zkontrolovat stav svého vozidla. Osm kontrolních stanovišť a techničtí specialisté se budou přemisťovat v rámci celého regionu od 3. do 24. září 2010. Rozsáhlá dopravně preventivní akce pod záštitou hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka je pro motoristy připravena v osmi největších městech Vysočiny.

Číst dál...

Modernizace brněnské spalovny může být inspirací pro Integrovaný systém nakládání s odpady na Vysočině

spalovna_brno_ikoPři řešení tak zásadních projektů jako je Integrovaný systém nakládání s odpady na Vysočině jsou důležité i zkušenosti odjinud. Proto krajský radní pro životní prostředí Zdeněk Ryšavý spolu se zástupci odboru životního prostředí navštívil na začátku září modernizovanou spalovnu komunálních odpadů SAKO Brno.

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Mladý moderátor zpovídal Naďu Urbánkovou

tandem_urbankovahugoPořad Českého Rozhlasu Region Tandem přivítal na první školní den neobvyklého hosta. V roli moderátora se tentokrát objevil Filip Hugo, žák osmé třídy 1. Základní školy v Novém Městě na Moravě. Filip se stal vítězem soutěže Mladý Demosthenes. A jako svého hosta si vybral známou zpěvačku a moderátorku Naďu Urbánkovou! JAK SE SVÉ NOVÉ ROLE FILIP ZHOSTIL A CO VŠE MU NA SEBE NAĎA URBÁNKOVÁ PROZRADILA, NA TO SE PODÍVEJTE V EXKLUZIVNÍM VYDÁNÍ TANDEMU ČESKÉHO ROZHLASU REGION UVNITŘ ČLÁNKU!

Číst dál...

Památky v kraji Vysočina zvou na Dny evropského dědictví

telc_panorama_z_balonuTaké letos se otevřou stovky historických objektů v celé České republice, která se tradičně připojí k evropskému svátku památek. Program Dnů evropského dědictví 2010 (EHD) nabízí nepřeberné množství doprovodných akcí. Tématem letošního ročníku EHD je „Duše památek“. 

Číst dál...

Je možné slyšet netopýra?

TZ_slyet_netopra_01Odpověď na tuto otázku zná více než čtyřicet účastníků tradiční Evropské noci pro netopýry, kteří se sešli v pátek 3. září 2010 na středisku ekologické výchovy Ostrůvek ve Velkém Meziříčí. Dětem i dospělým zprostředkoval setkání s těmito zajímavými živočichy zoolog Vlastislav Káňa. 

Číst dál...

Úroveň českých adaptačních kurzů je stejná jako v zahraničí

adaptacni_kurzyŠkoly v celé České republice zahajují školní rok adaptačními kurzy. Ty jsou určeny především pro nastupující a nové třídy. Podle supervizora kurzů a pedagoga volného času Tomáše Zdechovského jsou adaptační kurzy připravovány ve stejné kvalitě jako v zahraničí a rok od roku jejich úroveň roste.

Číst dál...

REKLAMA