OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jihlavské kašny jsou připraveny na zimu

2010-10-25_kasna_009_Obě kašny na jihlavském Masarykově náměstí už jsou připraveny na zimu. Jsou na nich položeny a upevněny dřevěné kuželovité kryty, které zabraňují vhazování odpadků a chrání kašny i nedávno nainstalované reflektory.

Číst dál...

Vysočina získala o jednoho senátora navíc

politika_senat_01Za Vysočinu budou v následujících šesti letech kopat v Senátu hned dva pedagogové. Bývalý hejtman Vysočiny a učitel Miloš Vystrčil za jihlavský obvod a ředitelka pardubické školy Svítání Miluše Horská. Ta se sice dostala do Senátu za Pardubice, ale své kořeny má na Pelhřimovsku v Želivě, kde v minulosti žila a vedla zdejší základní školu.

Číst dál...

Češi v druhém kole voleb rozhodnou o obsazení třetiny Senátu

volby_01Ve druhém kole senátních voleb, které startují v pátek v 14.00, rozhodnou Češi o složení třetiny Senátu. Vzhledem k tomu, že žádný kandidát nezískal v prvním kole nadpoloviční většinu hlasů, koná se druhé kolo voleb ve všech 27 obvodech, do něj postoupili vždy dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů.

Číst dál...

Kontrolovná odkaliště jsou bez závad

odkaliste02Vzhledem k nedávnému úniku toxických kalů z nádrže hliníkárny poblíž maďarské obce Kolontár a k úkolu uloženému místopředsedou vlády a ministrem vnitra souvisejícím s obavami veřejnosti, ohledně řešení bezpečnostní problematiky odkališť v České republice, byl 12. 10. 2010 vydán rozkaz generálního ředitele HZS ČR k provedení mimořádných tematických kontrol. Kontroly byly ukončeny 19. 10. 2010.

Číst dál...

REKLAMA