OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Silničáři na Vysočině jsou na zimu připravení

silnicariMinulý týden spadl na Vysočinu první poprašek sněhu. Připravená zimní technika Krajské správy a údržby silnic Vysočiny prozatím vyjíždět nemusela. Pro zmírňování následků zimy je na Vysočině připraveno 159 sypačů z toho 61 chemických, 90 inertních a 8 kombinovaných. Celý vozový park je vybaven přístroji GPS pro předávání veškerých dat do centrály krajských cestářů.

Číst dál...

Kraj Vysočina přispěje na dvě zvedací plošiny na vlakových nástupištích v Okříškách a Horní Cerekvi

zvihaci_plosinaKraj Vysočina přispěje 72 tisíci korunami na nákup dvou ručních zdvihacích plošin pro imobilní cestující v železničních stanicích Okříšky a Horní Cerekev. “Kraj Vysočina je jedním z řady dárců, kteří chtějí zjednodušit cestování pohybově handicapovaným. Plošiny by se měly na obou vybraných perónech objevit na začátku března příštího roku,“ uvedl náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl.

Číst dál...

Výstava umělců z Vysočiny v partnerském regionu Champagne-Ardenne

vystava_kraje_vysocina_ve_franciiHejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek slavnostně otevřel v závěru října v  Chalons-en-Champagne, hlavním městě francouzského partnerského regionu Champagne-Ardenne, výstavu umělců z Vysočiny. Výtvarné umění z Vysočiny se ve francouzském partnerském regionu prezentuje poprvé od roku 2006, kdy regiony podepsaly smlouvu o spolupráci.

Číst dál...

Pro motoristy začíná platit povinnost mít zimní pneumatiky

vymena_pneumatikV Česku začíná od pondělí platit zimní období, během kterého musí mít řidiči na označených úsecích silnic a dálnic povinně zimní pneumatiky. Letos bude značka Zimní výbava na dálnici D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou, tedy mezi 21. a 182. kilometrem, a objeví se na převážně horských silnicích. PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z POLICEJNÍ KONTROLY ZIMNÍ VÝBAVY NA DÁLNICI D1!

Číst dál...

Policisté na Vysočině pátrají po svém kolegovi

policiePolicie na Vysočině vyhlásila pátrání po čtyřiadvacetiletém policistovi, který je pohřešován od úterního rána. Může u sebe mít služební zbraň a mohl se stát obětí protiprávního jednání, sdělila v pátek agentuře Mediafax mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Číst dál...

REKLAMA