OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Nový BUS pruh povede od Brněnského mostu k náměstí

Jihlava udělá další krok na podporu veřejné hromadné dopravy. Současně s probíhající rekonstrukcí Brněnského mostu v Jihlavě vznikne nový BUS pruh. Prostor vyhrazený pouze pro vozy hromadné dopravy osob povede ve směru od křižovatky Kosovská - Hradební ke křižovatce Hradební – Znojemská. Bude se jednat o zatím nejdelší souvislý úsek vyhrazených jízdních pruhů o délce asi 600 m.

Číst dál...

Rekonstrukce interního pavilonu nemocnice v Jihlavě vstupuje do náročné fáze

Intenzivní rekonstrukce interního pavilonu Nemocnice Jihlava vstoupila na konci června do své závěrečné a nejtěžší fáze. Vypukla koordinačně a logisticky náročná oprava přízemních prostor, které nemocnici spojují s poliklinikou. Zakázku realizuje dodavatelské sdružení společností PSJ a Podzimek a synové. Celkové náklady na opravy pavilonu přesáhnou 370 milionů korun a ze svého rozpočtu je hradí zřizovatel nemocnice - Kraj Vysočina.

Číst dál...

Nový přístroj za miliony poslouží nejenom onkologickým pacientům

Na Oddělení nukleární medicíny a PET centrum jihlavské nemocnice naistalovali nový přístroj za téměř dvacet milionů korun. Sloužit bude především onkologickým pacientům. Lékaři díky němu dokáží stanovit přesnější diagnózu a určit lépe postup léčby. „Je to technologická špička v oboru,“ pochvaluje si primář oddělení Jiří Prášek.

Číst dál...

Cyklista na Jihlavsku doplatil na ignorování varovného signálu

Policisté z dopravního inspektorátu Jihlava vyjížděli ve středu 20. června kolem půl sedmé večer vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala na silnici II/112 v katastru obce Batelov. Na silnici mezi obcemi Nová Ves a Horní Cerekev havaroval osmašedesátiletý cyklista, který jel na elektrické jednokolce.

Číst dál...

Muž porušoval uložený zákaz řízení, byl vzat do vazby

Za mříže putoval řidič, který opakovaně porušoval uložený zákaz řízení a za spáchaný trestný čin byl několikrát soudně trestán. Předchozí sankce, které mu byly v souvislosti s řízením vozidla přes uložený zákaz ukládány, včetně pobytu za mřížemi, nebyly pro pětadvacetiletého muže z Jihočeského kraje žádným ponaučením a i nadále porušoval zákon. Na konci minulého týdne přistihli policisté řidiče při řízení vozidla na Jihlavsku, muže zadrželi, zahájili jeho trestní stíhání a na podaný návrh byl vzat do vazby.

Číst dál...

Majitel našel auto poškrábané s promáčklou kapotou

Policisté pátrají po pachateli, který v Jihlavě poškodil vozidlo a jeho majiteli tak způsobil škodu téměř dvacet tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v době od pondělí 4. června do nedělního odpoledne 17. června na ulici Jiřího z Poděbrad. Pachatel zaparkované vozidlo Hyundai Santa Fe poškrábal na blatnících, předních i zadních dveřích a dále promáčkl přední kapotu automobilu. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Po pachateli policisté pátrají.

Číst dál...

Jihlavští havíři vyrážejí na pouť. Příští rok oslaví 20 let

V neděli 24. června vyrazí z centra Jihlavy tradiční průvod krojovaných jihlavských havířů ke Kostelu svatého Jana Křtitele. Poutí, mší a bohatým celodenním programem plným divadel, muziky a tance si havíři připomenou svátek Jana Křtitele, patrona města Jihlavy. Mnohem větší slávu ovšem již dnes havíři chystají na příští rok, kdy Jihlavský havířský průvod oslaví 20 let svojí novodobé existence.

Číst dál...

Výstava Lucemburské opráski míří do Jihlavy

Jak Lucemburkové žili a vládli v českých zemích? A co nám po nich zůstalo? Šestice lucemburských panovníků se představí atraktivní formou v podobě svérázných kreseb a gagů. Zveme vás na putovní výstavu, která vyjela z brány hradu Špilberk, aby nám přiblížila dějiny tohoto významného rodu trochu jinak – pohledem zábavného komiksu s názvem Opráski sčeskí historje.

Číst dál...

REKLAMA