OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Nový přístroj za miliony poslouží nejenom onkologickým pacientům

Na Oddělení nukleární medicíny a PET centrum jihlavské nemocnice naistalovali nový přístroj za téměř dvacet milionů korun. Sloužit bude především onkologickým pacientům. Lékaři díky němu dokáží stanovit přesnější diagnózu a určit lépe postup léčby. „Je to technologická špička v oboru,“ pochvaluje si primář oddělení Jiří Prášek.

Číst dál...

Cyklista na Jihlavsku doplatil na ignorování varovného signálu

Policisté z dopravního inspektorátu Jihlava vyjížděli ve středu 20. června kolem půl sedmé večer vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala na silnici II/112 v katastru obce Batelov. Na silnici mezi obcemi Nová Ves a Horní Cerekev havaroval osmašedesátiletý cyklista, který jel na elektrické jednokolce.

Číst dál...

Muž porušoval uložený zákaz řízení, byl vzat do vazby

Za mříže putoval řidič, který opakovaně porušoval uložený zákaz řízení a za spáchaný trestný čin byl několikrát soudně trestán. Předchozí sankce, které mu byly v souvislosti s řízením vozidla přes uložený zákaz ukládány, včetně pobytu za mřížemi, nebyly pro pětadvacetiletého muže z Jihočeského kraje žádným ponaučením a i nadále porušoval zákon. Na konci minulého týdne přistihli policisté řidiče při řízení vozidla na Jihlavsku, muže zadrželi, zahájili jeho trestní stíhání a na podaný návrh byl vzat do vazby.

Číst dál...

Majitel našel auto poškrábané s promáčklou kapotou

Policisté pátrají po pachateli, který v Jihlavě poškodil vozidlo a jeho majiteli tak způsobil škodu téměř dvacet tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v době od pondělí 4. června do nedělního odpoledne 17. června na ulici Jiřího z Poděbrad. Pachatel zaparkované vozidlo Hyundai Santa Fe poškrábal na blatnících, předních i zadních dveřích a dále promáčkl přední kapotu automobilu. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Po pachateli policisté pátrají.

Číst dál...

Jihlavští havíři vyrážejí na pouť. Příští rok oslaví 20 let

V neděli 24. června vyrazí z centra Jihlavy tradiční průvod krojovaných jihlavských havířů ke Kostelu svatého Jana Křtitele. Poutí, mší a bohatým celodenním programem plným divadel, muziky a tance si havíři připomenou svátek Jana Křtitele, patrona města Jihlavy. Mnohem větší slávu ovšem již dnes havíři chystají na příští rok, kdy Jihlavský havířský průvod oslaví 20 let svojí novodobé existence.

Číst dál...

Výstava Lucemburské opráski míří do Jihlavy

Jak Lucemburkové žili a vládli v českých zemích? A co nám po nich zůstalo? Šestice lucemburských panovníků se představí atraktivní formou v podobě svérázných kreseb a gagů. Zveme vás na putovní výstavu, která vyjela z brány hradu Špilberk, aby nám přiblížila dějiny tohoto významného rodu trochu jinak – pohledem zábavného komiksu s názvem Opráski sčeskí historje.

Číst dál...

V Zoo Jihlava po páté konala Noc snů

Pátého ročníku Noci snů v jihlavské zoo se zúčastnilo celkem 42 rodin s dětmi s mentálním postižením a klientů ze stacionářů. Za vydatné pomoci zoo dobrovolníků a dobrovolníků z Centra pro rodinu Vysočina byla připravena zábavná stezka po zoologické zahradě s různými úkoly. Program doplnilo i skvělé vystoupení žáků a učitelů Speciální a praktické školy v Jihlavě se souborem Raraši. Celá akce se moc povedla i přes bouřku a průtrž mračen těsně před jejím konáním.

Číst dál...

Pokus o sebevraždu muži překazili

Policisté jihlavského obvodního oddělení Jihlava v úterý zachránili člověka, který chtěl ukončit svůj život. Strážci zákona rychle a profesionálně zasáhli a čtyřiatřicetiletému muži bezprostředně ohroženému na životě poskytli nezbytnou pomoc.

Číst dál...

REKLAMA