OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Do třetího ročníku technické soutěže „Grand Prix Kaipan“ se zapojilo 7 týmů

Kraj Vysočina vypisuje z podnětu a za podpory firmy Bosch Diesel s.r.o. od roku 2016 pro střední školy nabízející studium technických oborů projekt pod názvem „Postav si své auto“. Tento v České republice jedinečný projekt má za cíl prostřednictvím stavby atraktivní stavebnice sportovního vozu české výroby „Kaipan“ podnítit zájem mladé generace o techniku a studium oborů technického vzdělávání.

Číst dál...

Vysoká škola polytechnická v Jihlavě se dočká nové posluchárny

Vysoká škola polytechnická, jediná veřejná vysoká škola na Vysočině, se dočká reprezentativní posluchárny, která bude odpovídat parametrům 21. století. Náklady ve výši 150 milionů korun ji postaví Sdružení VŠPJ, které zastupuje stavební společnosti Podzimek a synové a PSJ. Půjde o zatím největší investice od roku 2004, kdy Vysoká škola polytechnická vznikla.

Číst dál...

Jihlavští policisté žádají veřejnost o spolupráci

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu krádeže, ke které došlo v květnu v jihlavské prodejně. Pachatel se dostal do prostoru skladu a odcizil peněženku uloženou v kabelce. V rámci prověřování případu by policisté potřebovali zjistit totožnost muže, který se v objektu prodejny pohyboval a mohl by tak policistům poskytnout důležité informace.

Číst dál...

Olympijský běh je největší běžeckou akcí v ČR. V Jihlavě se zapojilo rekordních 425 běžců

Ano! 20.6.2018 je skvělý datum na pořádání největší běžecké akce v ČR. V Jihlavě jsme se samozřejmě přidali a celou akci zde pořádala Elitavers – Sportovní akademie Jihlava v čele s Liborem Kuchyňou, který před čtyřmi lety tuto akci do Jihlavy přivedl. Hlavním pořadatelem celé akce v ČR je Český olympijský výbor.

Číst dál...

Zdraví obyvatel Jihlavy je nad průměrem České republiky

Zdravé město Jihlava připravilo ve spolupráci s odbornými partnery návrh aktualizace Zdravotního plánu města na následující dva roky. Mezi hlavní oblasti patří například zdraví mladých, zdravé stárnutí, zlepšení duševního zdraví nebo snížení škod způsobených alkoholem, drogami a tabákem.

Číst dál...

Nový BUS pruh povede od Brněnského mostu k náměstí

Jihlava udělá další krok na podporu veřejné hromadné dopravy. Současně s probíhající rekonstrukcí Brněnského mostu v Jihlavě vznikne nový BUS pruh. Prostor vyhrazený pouze pro vozy hromadné dopravy osob povede ve směru od křižovatky Kosovská - Hradební ke křižovatce Hradební – Znojemská. Bude se jednat o zatím nejdelší souvislý úsek vyhrazených jízdních pruhů o délce asi 600 m.

Číst dál...

Rekonstrukce interního pavilonu nemocnice v Jihlavě vstupuje do náročné fáze

Intenzivní rekonstrukce interního pavilonu Nemocnice Jihlava vstoupila na konci června do své závěrečné a nejtěžší fáze. Vypukla koordinačně a logisticky náročná oprava přízemních prostor, které nemocnici spojují s poliklinikou. Zakázku realizuje dodavatelské sdružení společností PSJ a Podzimek a synové. Celkové náklady na opravy pavilonu přesáhnou 370 milionů korun a ze svého rozpočtu je hradí zřizovatel nemocnice - Kraj Vysočina.

Číst dál...

REKLAMA