OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jihlava uctila 50 let od upálení Jana Palacha

V Den památky Jana Palacha, 16. ledna 2019, se na Masarykově náměstí uctila památka 50 let od jeho odvážného protestu. Květinu s trikolorou u památníku Evžena Plocka, který obdobný protest vyjádřil o tři měsíce později v Jihlavě, položili zástupci města i primátorka Karolína Koubová, která k přítomným promluvila.

Číst dál...

Studenti architektury prověří jihlavské historické domy

Jihlava se zapojí do projektu fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně s názvem Jihlavské historické domy. Během šesti semestrů studenti vyšších ročníků provedou stavebně historický průzkum přibližně 30 domů v jihlavské Městské památkové rezervaci. Výsledkem budou návrhové studie využití.

Číst dál...

Zástupci vedení města Jihlavy převzali vodohospodářský majetek

Zástupci vedení města na začátku nového roku převzali vodohospodářský majetek s právem hospodaření v Jihlavě. Krajský úřad Kraje Vysočina a Ministerstvo zemědělství na návrh města zrušily povolení k provozování části jihlavských vodovodů a kanalizací dosavadnímu provozovateli – společnosti Vodárenská akciová společnost a. s.

Číst dál...

Jihlava: Zimáček zůstane otevřený

Do roku 2023 bude Jihlava mít novou multifunkční halu na místě stávajícího Horáckého zimního stadionu. Celková příprava a výstavba haly bude stát kolem 750 milionů korun, samotná demolice a stavba multifunkčního stadionu potrvá dva roky.

Číst dál...

Dobročinný bazar MOCI POMOCI podpořil hospicovou péči

Dobročinný bazar MOCI POMOCI, který se o víkendu konal v EA Business Hotelu Jihlava, vynesl 17 252 korun. Částku předala hlavní pořadatelka akce Pavla Dvořáková řediteli Domácího hospice Vysočina Petru Hladíkovi. „Děkujeme jak těm, kteří darovali do prodeje nějakou věc, nebo přišli a přispěli jakoukoliv částkou. Každý, kdo přišel, chtěl pomoci, něco si koupil, nebo prostě dal peníze do kasičky,“ zhodnotila Pavla Dvořáková, která akci připravila se sestrou Helou a přáteli.

Číst dál...

REKLAMA