OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Dvě nehody ochromily jihlavskou výpadovku na Pelhřimov

 

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve čtvrtek 6. září krátce před půl pátou odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/602 v katastru Jihlavy v místě nájezdu na obchvat na silnici I/38. Sedmašedesátiletý řidič osobního vozidla Peugeot 2008 projížděl po silnici II/602 ve směru jízdy od Pelhřimova na Jihlavu. Při odbočování vlevo ve směru na Znojmo na komunikaci I/38 zřejmě přehlédl protijedoucí osobní vozidlo Peugeot 407, kterému měl dát přednost, a střetl se s ním. Po nárazu byl Peugeot 407 odražen do protisměrného jízdního pruhu, kudy právě projíždělo vozidlo Opel Astra. Obě vozidla se střetla a byla odražena na kovová svodidla, vozidlo Peugeot 2008 po nárazu vyjelo vpravo mimo komunikaci.

Při dopravní nehodě se lehce zranilo šest osob. Všechny zraněné převezla vozidla zdravotnické záchranné služby do jihlavské nemocnice. Policisté na místě nehody provedli všem třem řidičům dechové zkoušky, které vyloučily předchozí požití alkoholu. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech byla odhadnuta na 340 tisíc korun. Místo dopravní nehody bylo po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému a vyšetřování okolností dopravní nehody neprůjezdné, policisté museli provoz odklánět.

Před místem této dopravní nehody se v obou směrech vytvořila kolona vozidel. Ve směru od Pelhřimova se v ní v 16.45 stala další dopravní nehoda s účastí čtyř osobních vozidel. Ta bourala na silnici II/602 naproti čerpací stanici. Sedmačtyřicetiletý řidič vozidla Ford Galaxy jel ve směru od Pelhřimova na Jihlavu. Při jízdě na přímém úseku se plně nevěnoval řízení a nedodržel bezpečnostní vzdálenost za již stojícím vozidlem Volvo, jehož řidič zastavil kvůli koloně. Střet odrazil Volvo dopředu, takže narazilo do zadní části vozidla Ford Kuga. I toto auto bylo odraženo a narazilo do zadní části Citroenu Jumper.

Policisté u všech řidičů, kteří měli na dopravní nehodě účast, provedli dechové zkoušky. Všechny vyloučily požití alkoholu. Při nehodě se zranilo pět osob, které vozidla zdravotnické záchranné služby odvezla do nemocnice v Jihlavě k dalšímu ošetření. Věc dopravní nehody byla s viníkem vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech byla odhadnuta na 300 tisíc korun.

Jihlava v sobotu zpřístupní své památky návštěvníkům zdarma

Bez placení vstupného budou moci zájemci v sobotu 8. září navštívit jihlavské kulturní památky a instituce. Tradiční Den otevřených dveří památek, který se tento rok pořádá pod názvem Společně dědictví, společné hodnoty, ještě doplňuje 9. ročník akce Den zemědělců, potravinářů a venkova Kraje Vysočina neboli Dožínky.

Číst dál...

Telčská pobočka Muzea Vysočiny se přestěhuje do Univerzitního centra

V průběhu srpna dojde k přestěhování telčské pobočky Muzea Vysočiny Jihlava do prostor Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči. Změnu si vynutilo zahájení rekonstrukce Zámku Telč. Dočasné přemístění muzea do prostor univerzitního centra je zároveň i logickým vyústěním dlouhodobé spolupráce obou institucí.

Číst dál...

Vybavený chemostacionář slouží pacientům

Chemostacionář pro onkologické pacienty je kompletně vybavený. V pořadí již pátý Vánoční pokoj jihlavské nemocnice tak dostal podobu, jakou si na oddělení představovali. Pacienti mají nová křesla, sedačky nebo tablety se sluchátky, které jim mají zpříjemnit pobyt v nemocnici během chemoterapií.

Číst dál...

VIDEO: Policisté pátrají po zlodějce

Jihlavští policisté se na veřejnost obracejí s žádostí o spolupráci při prověřování případu krádeže. Zákaznice při nakupování v obchodě přišla o svoji peněženku. Kamerové záznamy odhalily, jak se čin odehrál.

Číst dál...

REKLAMA