OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Olympijský běh je největší běžeckou akcí v ČR. V Jihlavě se zapojilo rekordních 425 běžců

Ano! 20.6.2018 je skvělý datum na pořádání největší běžecké akce v ČR. V Jihlavě jsme se samozřejmě přidali a celou akci zde pořádala Elitavers – Sportovní akademie Jihlava v čele s Liborem Kuchyňou, který před čtyřmi lety tuto akci do Jihlavy přivedl. Hlavním pořadatelem celé akce v ČR je Český olympijský výbor.

Číst dál...

Zdraví obyvatel Jihlavy je nad průměrem České republiky

Zdravé město Jihlava připravilo ve spolupráci s odbornými partnery návrh aktualizace Zdravotního plánu města na následující dva roky. Mezi hlavní oblasti patří například zdraví mladých, zdravé stárnutí, zlepšení duševního zdraví nebo snížení škod způsobených alkoholem, drogami a tabákem.

Číst dál...

Nový BUS pruh povede od Brněnského mostu k náměstí

Jihlava udělá další krok na podporu veřejné hromadné dopravy. Současně s probíhající rekonstrukcí Brněnského mostu v Jihlavě vznikne nový BUS pruh. Prostor vyhrazený pouze pro vozy hromadné dopravy osob povede ve směru od křižovatky Kosovská - Hradební ke křižovatce Hradební – Znojemská. Bude se jednat o zatím nejdelší souvislý úsek vyhrazených jízdních pruhů o délce asi 600 m.

Číst dál...

Rekonstrukce interního pavilonu nemocnice v Jihlavě vstupuje do náročné fáze

Intenzivní rekonstrukce interního pavilonu Nemocnice Jihlava vstoupila na konci června do své závěrečné a nejtěžší fáze. Vypukla koordinačně a logisticky náročná oprava přízemních prostor, které nemocnici spojují s poliklinikou. Zakázku realizuje dodavatelské sdružení společností PSJ a Podzimek a synové. Celkové náklady na opravy pavilonu přesáhnou 370 milionů korun a ze svého rozpočtu je hradí zřizovatel nemocnice - Kraj Vysočina.

Číst dál...

Nový přístroj za miliony poslouží nejenom onkologickým pacientům

Na Oddělení nukleární medicíny a PET centrum jihlavské nemocnice naistalovali nový přístroj za téměř dvacet milionů korun. Sloužit bude především onkologickým pacientům. Lékaři díky němu dokáží stanovit přesnější diagnózu a určit lépe postup léčby. „Je to technologická špička v oboru,“ pochvaluje si primář oddělení Jiří Prášek.

Číst dál...

Cyklista na Jihlavsku doplatil na ignorování varovného signálu

Policisté z dopravního inspektorátu Jihlava vyjížděli ve středu 20. června kolem půl sedmé večer vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala na silnici II/112 v katastru obce Batelov. Na silnici mezi obcemi Nová Ves a Horní Cerekev havaroval osmašedesátiletý cyklista, který jel na elektrické jednokolce.

Číst dál...

Muž porušoval uložený zákaz řízení, byl vzat do vazby

Za mříže putoval řidič, který opakovaně porušoval uložený zákaz řízení a za spáchaný trestný čin byl několikrát soudně trestán. Předchozí sankce, které mu byly v souvislosti s řízením vozidla přes uložený zákaz ukládány, včetně pobytu za mřížemi, nebyly pro pětadvacetiletého muže z Jihočeského kraje žádným ponaučením a i nadále porušoval zákon. Na konci minulého týdne přistihli policisté řidiče při řízení vozidla na Jihlavsku, muže zadrželi, zahájili jeho trestní stíhání a na podaný návrh byl vzat do vazby.

Číst dál...

Majitel našel auto poškrábané s promáčklou kapotou

Policisté pátrají po pachateli, který v Jihlavě poškodil vozidlo a jeho majiteli tak způsobil škodu téměř dvacet tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v době od pondělí 4. června do nedělního odpoledne 17. června na ulici Jiřího z Poděbrad. Pachatel zaparkované vozidlo Hyundai Santa Fe poškrábal na blatnících, předních i zadních dveřích a dále promáčkl přední kapotu automobilu. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Po pachateli policisté pátrají.

Číst dál...

REKLAMA