OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Betlém dostane i tento rok novou postavu

Cerekvický betlém zdobí prostor za kostelem sv. Maří Magdalény od roku 2017. Historie vytvoření betléma však začíná ještě o rok dříve, kdy u příležitosti zahájení adventu odehrál Roztoč kolektiv na stejném místě krátkou divadelní hru.

Číst dál...

Pečovatelská služba pomáhá zlepšit kvalitu života

Polná se o své obyvatele stará. Dům s pečovatelskou službou byl otevřen v roce 2003. Má 3 podlaží a je v něm 30 malometrážních bytů s balkonem. Pečovatelská služba nabízí péči a podporu pro seniory, osoby se zdravotním postižením nebo pro ty, kteří se zotavují po nemoci či úraze. Díky terénní službě mohou tito lidé zůstat v pohodlí a bezpečí svých domovů, aniž by museli být přesunuti do zdravotnického zařízení.

Číst dál...

Vánoční program v Dolní Cerekvi byl nabitý

Kulturní program byl o letošních Vánocích nabitý. Prosinec odstartoval prodejní výstavou Klubu seniorů vánoční inspirací. O první adventní neděli byl slavnostně rozsvícen vánoční strom. Na akci, která se již stala tradicí bylo možné zakoupit výrobky základní a mateřské školy.

Číst dál...

Těžba v obecních lesích skončila

Cerekvické lesy v minulých letech postihla stejně jako zbytek Vysočiny kůrovcová kalamita. Příčinou rozšíření kůrovce byli nejen přestárlé lesy, ale také rozsáhlé lesní monokultury. K zastavení šíření brouka nepřispělo, ani dlouhodobé sucho.

Číst dál...

Peklo na hradě v Polné

Když se jednou za rok zavřou brány do sklepení hradu v Polné, probouzí se staré legendy a vše se mění v kouzelný svět. Čerti, opouštějící svůj rybník Peklo, se proměňují v veselé, ale trochu zlobivé postavy, které společně s Mikulášem a anděly připravují tajemnou noc plnou dobrodružství.

Číst dál...

REKLAMA