OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V Dolní Cerekvi uctili památku padlých spoluobčanů

V Den vítězství 8.května si připomínáme konec 2. světové války. Za ten se považuje kapitulace německých vojsk. Předvečer tohoto dne si památku 47 občanů, kteří padli v obou světových válkách Cerekev připomíná tradičním lampiónovým průvodem.

Číst dál...

Muzeum plné kutilských skvostů v Polné

Ve městě Polná se nachází unikátní místo, které oslavuje českou vynalézavost a zručnost. Muzeum kutilství je svědectvím o doby, kdy bylo kutilství nejen koníčkem, ale často i nutností. Toto muzeum se pyšní exponáty, které zahrnují širokou škálu předmětů - od sekaček na trávu po doma vyrobené pračky a dokonce i osobní automobil.

Číst dál...

Na lokalitě hrádek proběhl den proti úložišti

V sobotu 20. dubna dorazily do místa povrchového areálu potencionálního hlubinového úložiště desítky lidí. Hlavním tématem letošního protestu bylo předávání horkých brambor, které nikdo nechce. Které mělo signalizovat způsob hledání a výběru hlubinného úložíště. Den proti úložišti se konal na všech lokalitách potencionálního hlubinného úložiště.

Číst dál...

V Dolní Cerekvi přivítali příchod jara

30. dubna se na louce u kulturního domu konalo tradiční setkání spojené se stavění Máje a pálení čarodějnic. Odpoledne plné kultury a zábavy odstartovalo v 16.hodin čarodějnickou stezkou, která prověřila schopnosti těch nejmenších kouzelníků a čarodějů.

Číst dál...

REKLAMA