OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kulturní dům byl zateplen

Postupné úpravy na kulturním domě probíhají i v letošním roce. Od zateplení půdních prostor očekává obec úsporu na energiích v rádech dosítek tisic korun.

Číst dál...

Polná podporuje bezpečnost

Městské kamerové systémy představují důležitý nástroj pro zajištění bezpečnosti a pohody obyvatel. Díky své schopnosti odstrašit potenciální pachatele, rychle reagovat na incidenty a shromažďovat důkazy při vyšetřování trestných činů, se stávají nezbytnou součástí moderního městského života.

Číst dál...

Rok 2024 je plný školních akcích

Moderní školství není jen o pasivním sezení žáků v lavicích. Důkazem toho je množství školních akcí, které od začátku letošního roku na místní základní a mateřské škole.

Číst dál...

SVČ Tempo Polná obohacuje životy mladých

SVČ Tempo v Polné své dveře otevřelo před mnoha lety a od té doby se stalo nedílnou součástí rozvoje dětí a mládeže. Nabízí širokou paletu aktivit, od sportovních přes umělecké až po vzdělávací programy, které jsou navrženy tak, aby podporovaly rozvoj dovedností, tvořivost a týmovou práci.

Číst dál...

Registrace trvalého pobytu je důležitá

Trvalý pobyt je velké téma pro obce a města. Pod pojmem trvalé bydliště rozumíme místo, kde jedinec má své domácí zázemí, kam se vrací po práci, studiu či cestování. Z hlediska obecní správy má registrace obyvatel na svém trvalém bydlišti značný význam, zejména z finančního hlediska.

Číst dál...

Komplexní pozemkové úpravy se blíží do finále

Komplexní pozemkové úpravy jsou procesem, při kterém dochází ke scelování, dělení a vytváření nového pozemkového uspořádání. Pozemkové úpravy, které jsou ruku v ruce se zjištěním skutečného stavu pozemků v terénu a digitalizací území se blíží ke svému konci.

Číst dál...

Letošní zima plná výkyvů

Z pohledu údržby je letošní zima sice průměrná a však plná náhlých výkyvů počasí. Na konci minulého roku čelili pracovníci městyse především velkým nárazovým přívalům sněhu. Udržet všechny komunikace sjízdné nebylo jednoduché ani na počátku letošního roku, kdy s lednovou oblevou přišla také ledovka a mrznoucí mlhy.

Číst dál...

REKLAMA