OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jihlava zahájila stavbu mateřské školy Na Dolech

V Jihlavě ve Starých Horách začala stavba mateřské školky s celodenním provozem. Školka bude mít vyhrazené kapacity pro děti zaměstnanců společnosti Bosch Diesel. Moderní zařízení bude připraveno k provozu od začátku školního roku 2019/2020. Ve školce s možností přespání bude vodní svět, vířivka a interaktivní dílna.

Číst dál...

Jihlava začne plošně svážet použité jedlé oleje a tuky

Jihlava dlouhodobě a koncepčně usiluje o snižování množství netříděného komunálního odpadu. Novinkou je zavedení celoplošného svozu jedlých olejů a tuků. Od začátku srpna bude po městě rozmístěno 24 nádob, do kterých budou moci občané ukládat použité tuky ideálně v PET lahvích.

Číst dál...

Pro pacienty jsou připraveny vozíky na mince jako v supermarketu

V jihlavské nemocnici zavedli stejný systém půjčování invalidních vozíků, jako těch nákupních v supermarketu. Protože se vozíky neustále ztrácely, jsou nově na desetikorunovou zálohu a řetízek. Nové kusy jsou označeny také velkým logem nemocnice, což by mělo zamezit krádežím.

Číst dál...

Budova SŠ PTA Jihlava prošla zateplením

Od června letošního roku probíhá na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava výuka ve třech zrenovovaných objektech dílen. Kraj Vysočina získal na jejich zateplení podporu z finančních prostředků EU. Kraj Vysočina aktivně vyhledává možnost realizace projektů na snížení energetické náročnosti budov ve vlastnictví kraje. Jedním z takových projektů je i realizace energeticky úsporných opatření na třech objektech dílen Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava, kde probíhá praktická výuka žáků. Na těchto objektech došlo od července 2017 mimo jiné k výměně okenních a dveřních výplní a zateplení obvodových plášťů a střech.

Číst dál...

Jihlavští kriminalisté objasnili sérii krádeží

Kriminalistům jihlavského územního odboru se podařilo dopadnout pachatele, kteří se dopustili sedmi vloupání do objektů. Škoda, kterou způsobili, přesáhla částku 200 tisíc korun. Zaměřili se zejména na krádeže v neobývaných objektech, odkud si odnášeli především nářadí, kabely a pohonné hmoty. Podezřelé muže kriminalisté dopadli minulý týden po krádeži, které se dopustili v areálu lomu u Boršova. Muži, oba ve věku devětatřicet let, byli obviněni ze spáchání trestných činů. Jeden z nich byl na podaný návrh vzat do vazby.

Číst dál...

Přísekohraní: oslavte s námi 100. výročí založení republiky a druhý ročník Přísekohraní s ikonickou hračkou z 80.let

Zveme Vás na druhý ročník Přísekohraní, který Vám přináší to nejlepší z minulosti i současnosti. Na festivalu potkáte Igráčka ve šlapacím autíčku, ve fotokoutku nebo si bude hrát s moderními stavebnicemi. V hlavní roli festivalu se ale letos představí jiná legendární hračka - postavte společně s námi nejdelším řetěz z céček v ČR!

Číst dál...

Kriminalisté objasnili případ loupeže

Kriminalisté jihlavského územního odboru objasnili případ loupeže, ke které došlo v červnu v Telči. Obětí útoku se stal náhodný mladý muž, který se s útočníky neznal. Kriminalistům se podařilo oba podezřelé muže vypátrat a zahájili jejich trestní stíhání. Muži ve věku devětatřicet a dvacet let, oba recidivisté, byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu.

Číst dál...

REKLAMA