OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Archeologové objevili na Zámku v Třebíči pohřebiště ze 13. století

kosterni_pozustatkyNa zámku v Třebíči, který prochází od letošního března kompletní rekonstrukcí, odkryli dělníci na místě budoucího výtahu pro zdravotně a tělesně postižené osoby bývalé pohřebiště. Podle archeologa Milana Vokáče jde o doklad pohřbívání benediktinských mnichů v areálu kláštera z období 13. až 15. století. "V prostorách bývalého kláštera čeká na odhalení budoucími výzkumy zřejmě až několik desítek dalších hrobů," uvádí Vokáč.

Číst dál...

Občané Třebíče mohou diskutovat s radnicí

trebic_01Obyvatelé Třebíče dostali možnost k diskuzi s radnicí. Prostřednictvím nového nástroje na internetu mohou členům vedení města předávat svoje názory. Nová služba se jmenuje „Váš názor v Třebíči“.

Číst dál...

Radnice opravuje Hanělův náhrobek

haneluv_nahrobek_ikoStarý hřbitov je místem posledního odpočinku řady významných osobností třebíčské historie. Jednou z nich je národní buditel Jan Miloslav Haněl. Jeho náhrobek nyní prochází rekonstrukcí.

Číst dál...

STŘED v Rudíkově celý v novém

rudikov_letni_dilny_ikonaUž tradičně se v polovině července uskutečnil v Rudíkově příměstský tábor pro děti, který pořádá občanské sdružení STŘED, tentokrát pod názvem Letní dílny. Kromě názvu se změnilo i zaměření tábora. Vedoucí s dětmi pracovali na sebepoznání, rozvíjeli vhodné způsoby komunikace a žádoucí jednání, to vše na pozadí týmových her a aktivit. Zázemí děti našly po roční odmlce opět v budově mateřské školy v Rudíkově.

Číst dál...

REKLAMA