OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Okříšský zámek v noci oživl

V sobotu 9. září byl Okříšský zámek otevřen pro děti a rodiny, kteří se mohli setkat s postavami z pohádek a strašidly v rámci akce "noční oživlý zámek". Toto neobvyklé setkání umožnilo návštěvníkům prozkoumat zámek v noci a potkat se s různými postavami z historie a fikce.

Číst dál...

Den otevřených dveří v Třebíčské nemocnici měl vysokou účast

Vysoká účast na dnech otevřených dveří v Třebíčské nemocnici potvrdila zájem o prevenci. Zejména kontrola cholesterolu, ultrazvukové vyšetření magistrálních tepen mozku a kontrola nitroočního tlaku byly vysoce vyhledávány, což potvrzuje rostoucí povědomí veřejnosti o důležitosti prevence.

Číst dál...

Začala stavba nového mostu v Poušově

Důležitá dopravní tepna mezi západní a severní částí Třebíče byla uzavřena na tři čtvrtě roku. Uzavření mostu v Poušově bylo nezbytné. Původní most, darovaný městu po druhé světové válce, sloužil komunitě po téměř osmdesát let.

Číst dál...

Jemnice otevře dveře skrytých pokladů

Dny evropského dědictví nejsou jen oslavou kulturních památek, ale také propojením evropské historie s dnešním životem. Tato akce upozorňuje na význam zachování a pochopení naší společné historie a posiluje naše vazby s evropským kontinentem. Navštěvujícím nabízí možnost nahlédnout za oponu mnoha míst, která jsou běžně mimo dosah.

Číst dál...

Historie ožila v zámeckém parku

Jemnice, známá svými malebnými uličkami a bohatou historií, přivítala třináctý ročník Jemnické bitvy. Tradiční událost připravilo Společenstvo meče a ohně Novus Origo z Polné, které se postaralo o to, aby návštěvníci mohli nahlédnout do středověku plného rytířů, dam a dobových trhů.

Číst dál...

Tajemství podzemí v Jemnici

Každý, kdo má zájem o historii a chce se ponořit do středověkého světa Jemnice, by neměl zmeškat možnost návštěvy podzemních prostor při kostele sv. Víta. Tento kulturní skvost města skrývá příběhy a tajemství.

Číst dál...

Třebíčská zeleň prochází revitalizací

Stromy ve městě mohou svými všeobecně známými blahodárnými účinky sehrát rozhodující roli při ochraně klimatu ve chvíli, kdy chceme kompenzovat emise oxidu uhličitého. Produkují zdravý vzduch snižují objem jemných prachových částic v ovzduší a působí proti oteplování.

Číst dál...

Žluté popelnice u domu v Jemnici zlepšují třídění

Před rodinnými domy v Jemnici přibývají barvy. Vedle klasických popelnic na komunální odpad se začínají objevovat také žluté na plast. Nejsou určené všem jen obyvatelům domů, před nimiž stojí. Lidé tak už nemusí chodit s koši plnými plastů k veřejným hnízdům s kontajnery.

Číst dál...

REKLAMA