OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Zprávy 3. 4. 2019

Nemocnice Jihlava zve na Den zdraví,  staré knihy najdou nové využití a v jihlavské zoo se narodila mláďata komby ušaté. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

Zprávy 2. 4. 2019

Vysočina poprvé udělila titul Učitel Vysočiny, odstartoval Týden porozumění autismu a naučná stezka na Staré Plovárně v Jihlavě je hotová. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

Internetová aplikace hlídá na Vysočině výskyt kůrovce

Patrně nejdiskutovanější aplikací letošní konference Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové bude „Evidence kůrovce“. Na míru požadavků lesních odborných hospodářů a měst z regionu ji vyvinul a rozvíjí odbor informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina. „Požadavky na podobu a funkcionality nové aplikace vychází z konkrétních pracovních úkonů lidí v terénu. Usnadňuje nejen evidenci kůrovcem napadených území, ale také práce, které jsou na porostech v čase vykonávány. Umožňuje generování analytických údajů a povinných hlášení sdílených obcemi a krajem,“ popsal aplikaci hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 1. 4. 2019

Předpověď počasí na začátek týdne, cvičný zásah jednotek IZS v třebíčské nemocnici a obří skleníky u Kožichovic. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 29. 3. 2019

Jihlava má novou záchytku, úspěch studentek na Gastrofestivalu v Nitře a debata jihlavských studentů na téma Stříbrné údolí. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 28. 3. 2019

O víkendu se otevřou brány hradů a zámků na Vysočině, na změny klimatu upozorní o víkendu Hodina Země a Gymnázium Chotěboř podpoří tibetské seniory. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 27. 3. 2019

Startuje druhý ročník soutěže Jedu s dobou, bobrům se na Vysočině daří a mladí kuchaři z Havlíčkova Brodu se zúčastnili soutěže ve Francii. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

Lidé v Kraji Vysočina odevzdali k recyklaci téměř 114 tun baterií, drží druhé místo v republice

Lidé ve Kraji Vysočina vytřídili a k recyklaci v loňském roce předali 114 tun baterií. Podle statistik neziskové společnosti ECOBAT, která v Česku zajišťuje zpětný odběr baterií, je to o procento více než v předchozím roce. V přepočtu každý obyvatel kraje vytřídil v průměru 224 gramů baterií. Nejvíce baterií lidé odevzdali do sběrných míst ve městech a obcích a to 45,6 tun. Oblíbené jsou sběrné nádoby v obchodech v obchodech, do kterých se vybralo 13,8 tun baterií. Pochvalu zaslouží školy zapojené do programu Recyklohraní, které se též zapojují do sběru. Vybral se v nich 12,1 tun, což je téměř 11 % všech baterií vytříděných v kraji.

Číst dál...

REKLAMA