OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Už jen týden mají deváťáci na podání přihlášek ke studiu na středních školách

V letošním školním roce vychází na Vysočině z devátých tříd 4 373 žáků. Každý z nich má možnost podat si až dvě přihlášky ke středoškolskému studiu a musí to stihnout do 2. března 2020. „Počet nabízených míst ke studiu na krajem zřizovaných školách je každoročně o cca 35 % vyšší než je počet zájemců. Je tedy jisté, že každé dítě se na střední školu nebo učiliště dostane. V případě maturitních oborů však musí žáci úspěšně složit přijímací zkoušku. Z našich statistik je zřejmé, že největší zájem je dlouhodobě o studium na gymnáziích,“ informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 24.2.2020

Hejtmani jednali mimo jiné o pomoci Číně, na Vysočině se natáčela videa o pěstounských rodinách a cestující na Vysočině budou moci využít při cestování jedinou jízdenku. Více v pondělních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 17.2.2020

Vysočinu čeká opět sněžení, v Jihlavě zasedal kalamitní výbor kvůli kůrovci a v Třebíči začala oprava výpravní budovy. O tom všem v pondělních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 11.2.2020

Orkán Sabine řádil i na Vysočině, hřbitov v Jihlavě je uzavřený a Policie hledá nové kolegy. Více v úterních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 10.2.2020

Jihlavská obřadní síň se opravuje, na Vysočině se stále lyžuje a Horácké divadlo uvedlo další premiéru. O tom všem v pondělních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 3.2.2020

Vysočinu čeká deštivý týden, nouzové tlačítko bude ochraňovat pacienty v Novoměstské nemocnici a bruslení na náměstí v Jihlavě sklidilo úspěch. Více v pondělních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 28.1.2020

Kůrovec ohrožuje Vysočina arénu, Kraj Vysočina se postupně vylidňuje a sezóna zabíjaček je na Vysočině v plném proudu. O tom všem v úterních zprávách.

Číst dál...

Vysočina si z deváté zimní olympiády přivezla celkově osmé místo

Sportovní výprava Kraje Vysočina si z IX. Olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji přivezla domů ze čtyř závodních dní celkem osmnáct medailí: šest zlatých, sedm stříbrných a pět bronzových. Dařilo se především skicrossařům, kteří získali dvě zlata a po jednom stříbru a bronzu. Na výsledkových listinách figurovala například vysočinská jména Tomáše Tůmy, který na snowboardu vybojoval zlato a stříbro, nebo rychlobruslařky Madlen Chladové, která má stejnou sbírku medailí a navíc brala další stříbro ve štafetě, nebo dvakrát stříbrného alpského lyžaře Daniela Ryšky.

Číst dál...

REKLAMA