OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Zprávy 19. 6. 2019

Města na jihu Vysočiny se dočkají obchvatů, rozšíření Hradební ulice v Jihlavě se opozdí a hrad Roštejn otevře nové expozice. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 18. 6. 2019

Stavba jihlavské cyklostezky nabírá zpoždění, MUNI ocenila telčské pracoviště NPÚ a dobrovolníci posbírali 101 tun odpadků. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 17. 6. 2019

Začátek týdne bude ve znamení polojasné teploty a letních teplot, krajská záchranka má osm nových sanitek a hostem Otazníků bude Andrea Prchalová. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

Nejprobádanější přírodní území na Vysočině je u Chvojnova. Na pár hektarech se daří sedmdesátce druhů mechů

Botanicky velmi cenné území – přírodní rezervaci Chvojnov najdete jen čtvrt hodiny jízdy od Jihlavy směrem na Křemešník. Chráněné území o současné rozloze zhruba devět hektarů je letos chráněno už dvacet let. „Za tu dobu si vysloužilo status téměř vzorové péče o druhově bohaté louky. Za léta odborné péče se podařilo zachránit rašeliniště, zrušit meliorace a odvodňovací kanály, díky odborným zásahům zvýšit hladiny podzemních vody, obnovit prameniště a potůčky a nastartovat regeneraci rašelinotvorných procesů,“ popisuje pozitivní změny Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství.

Číst dál...

Monkey Race za týden startuje, podpoří osoby s autismem

Už v sobotu 22. června odstartuje ve Skuhrově u Havlíčkova Brodu překážkový běh Monkey Race Skuhrov 2019. Letos se kromě hlavního závodu pro dospělé poběží i dětská verze závodu. Část startovného z druhého ročníku chtějí organizátoři darovat Integračnímu centru Sasov, které pomáhá lidem s poruchou autistického spektra a jejich začleňováním do společnosti.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 14. 6. 2019

Tropické teploty vyvrcholí v sobotu, Jihlava zvažuje stavbu mobilní ledové plochy a historická brána v centru Telče je na prodej. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 13. 6. 2019

Vysočinu navštíví prezident, na dětském oddělení v jihlavské nemocnici otevřeli opravený dětský pokoj a tradiční Havíření v Jihlavě láká na bohatý program. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 12. 6. 2019

Hygienici zjišťovali kvalitu vody v přírodních koupalištích, Počátky a okolní obce jednají o výstavbě větrníků a chotěbořské muzeum musí najít nové prostory. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

REKLAMA