V září se v Příbrami odehraje souboj sportovních dřevorubců

Sekery, které holí, ruční pily dlouhé 2 metry, motorové pily s výkonem přes 70 koní, řetězy řítící se rychlostí přes 200 kilometrů v hodině, silní chlapi, férový sport – tak to vše znamená TIMBERSPORTS! Letos jste měli příležitost si tento sport obhlédnout při příbramském Family Festu, druhou šanci budete mít v sobotu 15. září od 12 hodin v areálu Letního kina Příbram. Vstup na zhruba pětihodinovou show vhodnou pro všechny, od těch nejmladších, až po ty nejstarší, jak muže, tak ženy a děti, je zdarma.

Číst dál...

Stavba výtahu v knihovně se z důvodu havárie prodlouží zhruba o měsíc

Knihovna v Příbrami momentálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která mimo jiné zahrnuje vybudování bezbariérového přístupu do knihovny, a to včetně instalace výtahu. Během rekonstrukce se po odkrytí vrchních vrstev podlah ukázalo, že jsou některé ze stávajících trámů podlah v prvním nadzemním podlaží a některé nosné trámy stropů ve druhém a třetím podlaží napadeny dřevokaznými škůdci a na mnoha místech vykazují havarijní stav. Původní plány, že se alespoň informační centrum v knihovně zprovozní v průběhu srpna, tak vzaly za své.

Číst dál...

Sousoší Znamení zvěrokruhu je zpět na náměstí 17. listopadu

Keramické sousoší z kašny na příbramském náměstí 17. listopadu, vyobrazující dvanáct znamení zvěrokruhu, je zpět na svém místě. Sousoší prošlo složitým restaurátorským procesem pod dohledem předního odborníka v oboru, vedoucího ateliéru restaurování výtvarných děl sochařských Akademie výtvarných umění v Praze Petra Siegla. Původní počet čtyř trysek kašny byl rozšířen na počet znamení zvěrokruhu. Zprovozněna by měla být do konce tohoto týdne.

Číst dál...

REKLAMA