Sekery, které holí, ruční pily dlouhé 2 metry, motorové pily s výkonem přes 70 koní, řetězy řítící se rychlostí přes 200 kilometrů v hodině, silní chlapi, férový sport – tak to vše znamená TIMBERSPORTS! Letos jste měli příležitost si tento sport obhlédnout při příbramském Family Festu, druhou šanci budete mít v sobotu 15. září od 12 hodin v areálu Letního kina Příbram. Vstup na zhruba pětihodinovou show vhodnou pro všechny, od těch nejmladších, až po ty nejstarší, jak muže, tak ženy a děti, je zdarma.

V rámci programu vystoupí 18 nejlepších evropských sportovních dřevorubců – v čele s Martinem Komárkem, „králem dřevorubců“, kteří si během akce „střihnou“ kvalifikační závod Mistrovství ČR 2018 (MČR proběhne 28. 9. 2018 v Písku). Závodit se bude ve 4 disciplínách – 2 se sekerou, 1 s ruční pilou a 1 s motorovou pilou. Martin Komárek má kvalifikaci na MČR již za sebou, ale pro diváky předvede velice atraktivní exhibiční show.

REKLAMA

drevorubecky sport pribram radnice OF.WEB 2

Sekera je tak ostrá, že jí Martin Komárek mohl oholit chlupy na paži starosty města Jindřicha Vařeky.

Pár zajímavostí: Martin Komárek závodí již 18 let; sport vzniknul před 35 lety v USA; vybavení pro jednoho závodníka přijde na cca půl milionu korun; velká motorová pila váží 27 kilo; sekera 19 kilo; dřevo, co se používá, je topol černý. Počet medailí, které Martin Komárek získal na mistrovství světa, je osm – 3 stříbrné a 5 bronzových. Počet zlatých medailí na mistrovství Evropy – 5.

drevorubecky sport pribram radnice OF.WEB 1

Tento druh sportu je velice atraktivní i pro ženské publikum, místostarostka města Alena Ženíšková není výjimkou. Mimochodem, pila v ruce Martina Komárka váží 27 kilo. Foto zdroj: web města

Celý program bude řídit zkušený moderátor, který čas mezi disciplínami vyplní vědomostními soutěžemi pro diváky, jak ty dospělé, tak pro děti.

Více o sportu lze najít zde.

Zdroj: oficiální web města Příbrami

REKLAMA