Nehodovost na Příbramsku

Za první pololetí letošního roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 811 dopravních nehod, což je oproti loňsku o 45 nehod více. Pět osob zemřelo, 27 lidí utrpělo těžké zranění a 139 osob poranění lehčího charakteru. 

Číst dál...

Dnes začíná dopravně bezpečnostní akce

Dnes končí školní rok a zítra začínají letní prázdniny. V souvislosti s tím očekávají policisté zvýšení hustoty provozu, až několikanásobně. Celorepubliková dopravní akce, jejímž cílem je zajistit bezpečnost na silnicích, snaha ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a upozornit řidiče, aby byli maximálně opatrní a ohleduplní, začíná již dnes, pokračovat bude v sobotu a v neděli. Větší množství policistů bude na komunikacích i o příštím prodlouženém víkendu.

Číst dál...

Pro pět zraněných osob přilétl vrtulník

V sobotu 22. června odpoledne došlo na Příbramsku během šesti hodin ke třem nehodám se zraněním. Celkem utrpělo poranění 11 osob a pro pět z nich dokonce přilétl vrtulník. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 1,2 milionu korun.

Číst dál...

Primář MUDr. Pavel Hanek: Urologie si našla mě, jsem za to ale nesmírně rád

MUDr. Pavel Hanek je primářem urologického oddělení Oblastní nemocnice v Příbrami již 9 let. Většina jeho kolegů ho bude znát jako společenského a zábavného člověka, který je zároveň skutečným odborníkem, který se snaží neustále zdokonalovat a zavádět nové metody. Do Příbrami přišel z FN Motol a až na velmi specializované výkony považuje kvalitu léčby v příbramské nemocnici za srovnatelnou.

Číst dál...

Příbramská „zdrávka“ má novou kuchyni

V Příbrami funguje několik středních škol, které jsou zřizované Středočeským krajem, ale sídlo mají v budovách města.  Jednou ze zmíněných škol je Střední zdravotnická škola Příbram. Město se snaží společně se zřizovatelem hledat způsoby financování nutných investic v těchto budovách.

Číst dál...

Uzavírka ulice Balbínova končí

Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena.

Číst dál...

Semináře k dotačním programům

Kotlíková dotace, Nová zelená úsporám a Dešťovka, to jsou dotační programy, které je možné využívat. Pro potencionální žadatele jsou připraveny ve středu 22. a ve čtvrtek 30. května 2019 semináře, na kterých se dozvědí veškeré potřebné údaje. Semináře se konají v jednacím sále Zastupitelstva města (nám. T. G. Masaryka 121), vždy od 16 hodin.

Číst dál...

REKLAMA