OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Rozsáhlá rekonstrukce pelhřimovské nemocnice je u konce

nemocnice_luzkoStavaři v listopadu letošního roku předali třetí a poslední etapu rekonstrukce hlavní lůžkové budovy pelhřimovské nemocnice. Historicky největší investice do tohoto krajského zdravotnického zařízení byla zahájena v červenci 2008. Dodavatelem rekonstrukce, jejíž stavební náklady dosáhly zhruba 288 milionů korun, bylo sdružení dodavatelů SKANSKA CZ, a.s., a PSJ, a.s., - Divize Morava.

Číst dál...

Zelené srdce obnovilo další kříže

obovene_krizeV polích nedaleko Zachotína u Pelhřimova se v letošním roce podařilo obnovit další dva zapomenuté kříže. „Jednalo se o kříže, které v minulosti někdo úmyslně, či neúmyslně poškodil a zůstaly z nich jen zapomenuté kamenné podstavce ukryté v kopřivách a části zničených kovových křížů,“ říká Pavel Koubek z občanského sdružení Zelené srdce, které kříže obnovilo.

Číst dál...

Mladý život vyhasl při tragické nehodě u Pacova

2097bczK tragické dopravní nehodě vyjeli ve čtvrtek o půl deváté večer profesionální hasiči ze stanice Pacov. Šestadvacetiletý řidič jel od Tábora ve směru na Pacov. Přibližně 200 m před Pacovem narazil se svým vozidlem Citroën Berlingo do stromu. Po nehodě zůstal ve vozidle zaklíněný.

Číst dál...

Hodina H se zúčastnila mezinárodní výměny mláděže v Itálii

hodina_hObčanské sdružení Hodina H za poslední dva měsíce bylo partnerem mezinárodních projektů v Itálii. Jedním z nich byla výměna mládeže na jihu Itálie a druhým projektem byla dlouhodobější spolupráce na projektu partnerství měst. Ve dnech 7. – 17. října 2010 se 6-členná skupina mladých lidí z Pelhřimova zúčastnila mezinárodní výměny mládeže Re-Cycling Art. Akce se konala na samotném jihu Itálie v malebném městečku  Castrignano dei Greci s populací něco málo přes 4000 obyvatel. Kromě české skupiny se projektu zúčastnili mladí lidé z Itálie, Lotyšska, Litvy, Slovenska, Řecka a Turecka.

Číst dál...

VIDEO: Devadesátiletá skokanka do vody pokřtila v Pelhřimově novou Guinnessovu knihu

nejstarsi_skokanka_do_vodyNa český trh bylo ve středu 3. listopadu uvedeno nové vydání knihy Guinness world records 2011. Kniha byla pokřtěna v samotném městě rekordů Pelhřimově. A co by to bylo za křest, kdyby u něj nepadl alespoň jeden nový rekord. O ten se postarala neuvěřitelná devadesátiletá skokanka do vody Zdeňka Šnobrová. PODÍVEJTE SE NA VIDEO ZE KŘTU NOVÉ GUINESSOVY KNIHY REKORDŮ, KTEROU V PELHŘIMOVĚ POKŘTILA NEJSTARŠÍ SKOKANKA DO VODY!

Číst dál...

REKLAMA