OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kalvárie znovu ožívá díky novému projektu NOKUSu

kalvarie_znovu_ozivaNovoříšský kulturní spolek „rozjíždí“ nový projekt s názvem KALVÁRIE ZNOVU OŽÍVÁ. V rámci tohoto projektu by chtěl postupně „znovu oživit místo, které láká k procházkám a rozjímání“ a nejen občanům Nové Říše znovu ukázat krásu novoříšské křížové cesty a Kalvárie – vrchu, kde se říká „Spravedlnost“. Pilotní akcí tohoto projektu bude v sobotu 21. srpna netradiční odpoledne, které se uskuteční na nádvoří premonstrátského kláštera od 14.00 hodin.

Číst dál...

Jihlava posílá pomoc Chrastavě

povoden_pytle_ikonaRadní Jihlavy v pondělí odsouhlasili finanční pomoc 20 tisíc korun pro povodněmi poničené město Chrastava. Je to nejvyšší možná částka, kterou může rada odsouhlasit, vyšší částku by muselo schvalovat zastupitelstvo.

Číst dál...

Svátek cyklistů i bruslařů v Jihlavě už 1. září

inline_brusleniHejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a Úřad regionální rady Jihovýchod zve občany Vysočiny na veřejnou in-line jízdu a cyklojízdu po nové komunikaci Jihlava – Heroltice. Jízda po zcela nové silnici, která byla vybudována za podpory ROP Jihovýchod, je naplánovaná na středu 1. září 2010 mezi 16:00 a 17:00 hod. „Už 2. září odpoledne bude silnice otevřena pro běžnou automobilovou a především nákladní dopravu,“ řekl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

Číst dál...

Policie odkrývá tajemství 65 let staré vraždy Němců u Dobronína

masovy_hrob_dobroninV lokalitě Budínka u Dobronína na Jihlavsku, kde pravděpodobně 19. května 1945 mělo podle svědectví dojít k masakru Němců, našli policisté masový hrob. Od pondělního rána postupně odkrývají kosterní pozůstatky. Našli se i části oblečení. Pátrání a rozplétání 65 let staré vraždy i nadále pokračuje. VÍCE INFORMACÍ O CELÉM PŘÍPADU POVÁLEČNÉHO ZLOČINU U DOBRONÍNA NAJDETE VE VIDEU UVNITŘ ČLÁNKU!

Číst dál...

Tragická dopravní nehoda

nehoda_motorkaV neděli 15. srpna došlo na Jihlavsku k tragické dopravní nehodě motocyklisty. Před pátou hodinou večer jel řidič motocyklu Kawasaki ve směru od obce Třeštice ke křižovatce se silnicí druhé třídy číslo 406.

Číst dál...

Houbaři nosí z lesa první rekordní úlovky

houbarska_sezona_zacina_1Houbařská sezona na Vysočině nebude tak špatná, jak mykologové předpovídali. Důkazem je například Tomáš Kocián z Jihlavy, který minulý týden z krátké procházky po lese přinesl domů košík plný pravých hřibů.

Číst dál...

Blíží se vyvrcholení Prázdnin v Telči

telc_panorama_z_balonuO tomto víkendu vyvrcholí hudební festival Prázdniny v Telči. Středeční koncert Nezmarů, stálic na české folkové scéně, byl překlenutím do poslední čtvrtiny festivalu a znamená to, že jsou před námi poslední čtyři dny nejdelšího hudebního festivalu v České republice.

Číst dál...

REKLAMA