OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Požár skládky pneumatik na Henčově

hencov_pozar_42. srpna 2010 ve 20:02 přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o požáru skládky pneumatik v Henčově. Na místo události postupně vyjelo šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Číst dál...

Socha Gustava Mahlera je na místě

2010-06-01_mahler_montaz004_ikoPark Gustava Mahlera je kompletní. Na žulový podstavec byla usazena poslední zbývající součást parku,  tedy samotná socha dirigenta a skladatele Gustava Mahlera v nadživotní velikosti. Instalaci přihlížela náměstkyně primátora pro oblast kultury Irena Wagnerová, přítomen byl i autor, akademický sochař Jan Koblasa. Celosvětově respektovaný umělec do Jihlavy dorazil z Německa, kde žije a tvoří, a kde dlouhá léta přednášel studentům uměleckých škol. 

 

Číst dál...

Hasiči bojovali s požárem loděnice

pozar_lodenice_jihlava_14062010Krátce před půl druhou hodinou ranní přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o požáru v bývalé loděnici na ulici Mostecká v Jihlavě. K události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Jihlavy- Bedřichova. Při příjezdu hasičů na místo události byl celodřevěný objekt loděnice o rozměrech přibližně 35 x 4 m v plamenech. PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE PŘÍMO ZE ZÁSAHU HASIČŮ!


Číst dál...

Telčské náměstí rozeznělo Setkání dechových hudeb

telc_dechovkaNáměstí Zachariáše z Hradce patřilo v neděli Setkání dechových hudeb z Česka a Rakouska. Waidhofenská dechovka, Telčská dechovka, Moravěnka, Brtnická Vysočanka a Humpolecká Vysočinka, ty všechni celé nedělní odpoledne bavily návštěvníky Telče. Setkání dechových hudeb odstartoval slavnostní průvod a nástup dechových hudeb, zahájení se zhostil společně se starostou města Waidhofenu an der Thaya Kurtem Strohmayerem-Danglem i starosta města Telč Mgr. Roman Fabeš. PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z NEDĚLNÍHO SETKÁNÍ DECHOVÝCH HUDEB V TELČI!

 

Číst dál...

REKLAMA