OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Svátek cyklistů i bruslařů v Jihlavě už 1. září

inline_brusleniHejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a Úřad regionální rady Jihovýchod zve občany Vysočiny na veřejnou in-line jízdu a cyklojízdu po nové komunikaci Jihlava – Heroltice. Jízda po zcela nové silnici, která byla vybudována za podpory ROP Jihovýchod, je naplánovaná na středu 1. září 2010 mezi 16:00 a 17:00 hod. „Už 2. září odpoledne bude silnice otevřena pro běžnou automobilovou a především nákladní dopravu,“ řekl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

Číst dál...

Policie odkrývá tajemství 65 let staré vraždy Němců u Dobronína

masovy_hrob_dobroninV lokalitě Budínka u Dobronína na Jihlavsku, kde pravděpodobně 19. května 1945 mělo podle svědectví dojít k masakru Němců, našli policisté masový hrob. Od pondělního rána postupně odkrývají kosterní pozůstatky. Našli se i části oblečení. Pátrání a rozplétání 65 let staré vraždy i nadále pokračuje. VÍCE INFORMACÍ O CELÉM PŘÍPADU POVÁLEČNÉHO ZLOČINU U DOBRONÍNA NAJDETE VE VIDEU UVNITŘ ČLÁNKU!

Číst dál...

Tragická dopravní nehoda

nehoda_motorkaV neděli 15. srpna došlo na Jihlavsku k tragické dopravní nehodě motocyklisty. Před pátou hodinou večer jel řidič motocyklu Kawasaki ve směru od obce Třeštice ke křižovatce se silnicí druhé třídy číslo 406.

Číst dál...

Houbaři nosí z lesa první rekordní úlovky

houbarska_sezona_zacina_1Houbařská sezona na Vysočině nebude tak špatná, jak mykologové předpovídali. Důkazem je například Tomáš Kocián z Jihlavy, který minulý týden z krátké procházky po lese přinesl domů košík plný pravých hřibů.

Číst dál...

Blíží se vyvrcholení Prázdnin v Telči

telc_panorama_z_balonuO tomto víkendu vyvrcholí hudební festival Prázdniny v Telči. Středeční koncert Nezmarů, stálic na české folkové scéně, byl překlenutím do poslední čtvrtiny festivalu a znamená to, že jsou před námi poslední čtyři dny nejdelšího hudebního festivalu v České republice.

Číst dál...

Výstava díla Salvadora Dalího v Jihlavě se blíží

salvador_daliPo roce se Jihlava opět může těšit na výstavu světového umělce. Po loňské výstavě Pabla Picassa bude na stejném místě, tedy v Domě Gustava Mahlera ve Znojemské ulici, k vidění dílo věhlasného, kontroverzního, ale respektovaného a oblíbeného malíře, fotografa a sochaře Salvadora Dalího (1904–1989, Španělsko). Výstava bude veřejnosti otevřena od  20. srpna do 30. října 2010 pod názvem Salvador Dalí – Božská komedie.

Číst dál...

REKLAMA