OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Houbaři nosí z lesa první rekordní úlovky

houbarska_sezona_zacina_1Houbařská sezona na Vysočině nebude tak špatná, jak mykologové předpovídali. Důkazem je například Tomáš Kocián z Jihlavy, který minulý týden z krátké procházky po lese přinesl domů košík plný pravých hřibů.

Číst dál...

Blíží se vyvrcholení Prázdnin v Telči

telc_panorama_z_balonuO tomto víkendu vyvrcholí hudební festival Prázdniny v Telči. Středeční koncert Nezmarů, stálic na české folkové scéně, byl překlenutím do poslední čtvrtiny festivalu a znamená to, že jsou před námi poslední čtyři dny nejdelšího hudebního festivalu v České republice.

Číst dál...

Výstava díla Salvadora Dalího v Jihlavě se blíží

salvador_daliPo roce se Jihlava opět může těšit na výstavu světového umělce. Po loňské výstavě Pabla Picassa bude na stejném místě, tedy v Domě Gustava Mahlera ve Znojemské ulici, k vidění dílo věhlasného, kontroverzního, ale respektovaného a oblíbeného malíře, fotografa a sochaře Salvadora Dalího (1904–1989, Španělsko). Výstava bude veřejnosti otevřena od  20. srpna do 30. října 2010 pod názvem Salvador Dalí – Božská komedie.

Číst dál...

Ředitel Nemocnice Jihlava rezignoval

nemocnice_jihlavaK 31. srpnu 2010 končí na vlastní žádost ve funkci ředitele Nemocnice Jihlava, p. o. Josef Čekal. Největší krajskou nemocnici na Vysočině vedl od května 2009. Na uvolněné místo vypsala Rada kraje Vysočina okamžitě výběrové řízení.

Číst dál...

Kraj připojí Třešť na telekomunikační síť ROWANET

trestKrajská páteřní optická telekomunikační síť ROWANET se dále rozšiřuje. Do konce roku 2010 se k současným jedenácti městům a osmi menším obcím připojí také Třešť. Vybudování zhruba 7,7 kilometru dlouhé optické trasy Stonařov – Třešť přijde na 5,623 milionu korun.

Číst dál...

REKLAMA