OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Pátrání v Dobroníně přerušil déšť

dobronin_1948Kosterní ostatky nejméně čtyř osob už objevili archeologové na louce v lokalitě zvané Budínka za obcí Dobronín na Jihlavsku. V úterý odpoledne ale další průzkum přerušil déšť. (zdroj foto: www.dobronin.cz)

Číst dál...

Archeologové odkrývají u Dobronína místo údajného hrobu zavražděných Němců

povalecna_vrazda_kostiKriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zahájili v pondělí 16. srpna archeologický průzkum lokality zvané Budínka u obce Dobronín na Jihlavsku. Jde o  pravděpodobné místo masového hrobu, ve kterém má být pohřbeno patnáct německých občanů. Ty měli koncem května roku 1945 zavraždit a na místě pohřbít  čeští obyvatelé z okolních vesnic.

Číst dál...

Kalvárie znovu ožívá díky novému projektu NOKUSu

kalvarie_znovu_ozivaNovoříšský kulturní spolek „rozjíždí“ nový projekt s názvem KALVÁRIE ZNOVU OŽÍVÁ. V rámci tohoto projektu by chtěl postupně „znovu oživit místo, které láká k procházkám a rozjímání“ a nejen občanům Nové Říše znovu ukázat krásu novoříšské křížové cesty a Kalvárie – vrchu, kde se říká „Spravedlnost“. Pilotní akcí tohoto projektu bude v sobotu 21. srpna netradiční odpoledne, které se uskuteční na nádvoří premonstrátského kláštera od 14.00 hodin.

Číst dál...

Jihlava posílá pomoc Chrastavě

povoden_pytle_ikonaRadní Jihlavy v pondělí odsouhlasili finanční pomoc 20 tisíc korun pro povodněmi poničené město Chrastava. Je to nejvyšší možná částka, kterou může rada odsouhlasit, vyšší částku by muselo schvalovat zastupitelstvo.

Číst dál...

Svátek cyklistů i bruslařů v Jihlavě už 1. září

inline_brusleniHejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a Úřad regionální rady Jihovýchod zve občany Vysočiny na veřejnou in-line jízdu a cyklojízdu po nové komunikaci Jihlava – Heroltice. Jízda po zcela nové silnici, která byla vybudována za podpory ROP Jihovýchod, je naplánovaná na středu 1. září 2010 mezi 16:00 a 17:00 hod. „Už 2. září odpoledne bude silnice otevřena pro běžnou automobilovou a především nákladní dopravu,“ řekl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

Číst dál...

REKLAMA