OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jihlavské základní a mateřské školy dostanou od města kompostéry

komposterJihlavské mateřské a základních školy chtějí rozšířit výchovu dětí k zodpovědnému nakládání s odpady. K tomu patří i správná likvidace biologicky rozložitelného odpadu, proto zástupci několika školských zařízení pořádali město o dar – kompostéry. Radní této žádosti rádi vyhověli, 50 kompostérů je nyní k dispozici jihlavským školám.

Číst dál...

Kniha hříchů pohlídá termíny

jihlava_namestiMagistrát města Jihlavy připravuje ke spuštění tzv. Knihu hříchů, což je nový elektronický systém hlášení závad na čistotě, zeleni či dopravním značení ve městě. Měsíčně úřad zaznamená a řeší 60 až 100 takových podnětů.

Číst dál...

Převrácený kamion zablokoval ve čtvrtek dálniční přivaděč

SH103145Ve čtvrtek 23. září jel osmadvacetiletý řidič nákladního vozidla Man s návěsem před čtvrtou hodinou odpoledne po silnici první třídy číslo 38 ve směru od Havlíčkova Brodu. Před Jihlavou na sjezdu ze silnice ve směru k ulici Smrčenská se řidič zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy s nákladním automobilem při projíždění pravotočivé zatáčky převrátil na levý bok.

Číst dál...

Poznejte sami sebe na ojedinělé výstavě

vystava_iqparkZnáte rychlost své reakce, sílu svého stisku? Umíte vyluštit zvukové pexeso nebo provést kuličku složitým labyrintem? Už jste někdy viděli kompletní otisk svého těla nebo měli možnost si vyzkoušet Braillovo písmo? To je jen malá část toho, co nabízí výstava POZNÁVEJ SE!

Číst dál...

REKLAMA