OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kraj připojí Třešť na telekomunikační síť ROWANET

trestKrajská páteřní optická telekomunikační síť ROWANET se dále rozšiřuje. Do konce roku 2010 se k současným jedenácti městům a osmi menším obcím připojí také Třešť. Vybudování zhruba 7,7 kilometru dlouhé optické trasy Stonařov – Třešť přijde na 5,623 milionu korun.

Číst dál...

Jihlavská vysoká škola se v letošním roce dočká stavební modernizace

vs_polytechnickaByla zahájena objemově i finančně největší akce v historii školy – 2. etapa výstavby hygienických zařízení za zhruba 15 mil. Kč. Do poloviny listopadu tohoto roku vzniknou ve všech patrech budovy školy nová centrální hygienická zařízení pro celý objekt, která již budou odpovídat současným hygienickým normám a standardům. V podzemí školy bude nová šatna pro studenty a zcela nový výtah ve vnitřním traktu budovy vylepší přístup i pro tělesně postižené osoby.

Číst dál...

Nejvíce návštěvníků na Prázdniny v Telči přilákal Hradišťan

prazdniny_v_telci_hradistanSpojení dvou skupin s odlišným pohledem na muziku přineslo nečekaně čerstvé hudební ovoce. Hradišťan a Ag Flek oslovili publikum svými slavnými písněmi i relativně novými kousky. V druhé polovině koncertu se pak obě hudební tělesa spojila dohromady a bez přípravy na place vytvářela téměř orchestrální cover verze písní od Ag Fleku.

Číst dál...

Požár skládky pneumatik na Henčově

hencov_pozar_42. srpna 2010 ve 20:02 přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o požáru skládky pneumatik v Henčově. Na místo události postupně vyjelo šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Číst dál...

Socha Gustava Mahlera je na místě

2010-06-01_mahler_montaz004_ikoPark Gustava Mahlera je kompletní. Na žulový podstavec byla usazena poslední zbývající součást parku,  tedy samotná socha dirigenta a skladatele Gustava Mahlera v nadživotní velikosti. Instalaci přihlížela náměstkyně primátora pro oblast kultury Irena Wagnerová, přítomen byl i autor, akademický sochař Jan Koblasa. Celosvětově respektovaný umělec do Jihlavy dorazil z Německa, kde žije a tvoří, a kde dlouhá léta přednášel studentům uměleckých škol. 

 

Číst dál...

Hasiči bojovali s požárem loděnice

pozar_lodenice_jihlava_14062010Krátce před půl druhou hodinou ranní přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o požáru v bývalé loděnici na ulici Mostecká v Jihlavě. K události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Jihlavy- Bedřichova. Při příjezdu hasičů na místo události byl celodřevěný objekt loděnice o rozměrech přibližně 35 x 4 m v plamenech. PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE PŘÍMO ZE ZÁSAHU HASIČŮ!


Číst dál...

Telčské náměstí rozeznělo Setkání dechových hudeb

telc_dechovkaNáměstí Zachariáše z Hradce patřilo v neděli Setkání dechových hudeb z Česka a Rakouska. Waidhofenská dechovka, Telčská dechovka, Moravěnka, Brtnická Vysočanka a Humpolecká Vysočinka, ty všechni celé nedělní odpoledne bavily návštěvníky Telče. Setkání dechových hudeb odstartoval slavnostní průvod a nástup dechových hudeb, zahájení se zhostil společně se starostou města Waidhofenu an der Thaya Kurtem Strohmayerem-Danglem i starosta města Telč Mgr. Roman Fabeš. PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z NEDĚLNÍHO SETKÁNÍ DECHOVÝCH HUDEB V TELČI!

 

Číst dál...

REKLAMA