OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

magdalna_slavkov_modr_vesta_1.mstoBěhem uplynulého víkendu se svěřenci SK TKD Lacek rozdělili hned na tři skupiny. Sedm zkušených cvičenců se vydalo do Prahy, kde se konaly zkoušky na nejvyšší žákovský technický stupeň. Šest z nich si pak z Prahy odváželo červenočerný pás. Minivýprava čítající tři závodníky, kouče a řidiče vyrazila do Švýcarska, kde se konal HochRhein turner. Pod vedením zkušené Kateřiny Nedvědové zde Matěj Kaman a Marie Martínková vybojovali prvenství ve svých kategoriích. Medailovou sbírku doplnila Tereza Uhlíková bronzovou medailí. Nejpočetnější část týmu čítající 27 bojovníků se vypravila do rakouského Innsbrucku na Askö cup.


 

REKLAMA

 

Na tento turnaj, který patří mezi bodovaný turnaj pro rakouskou reprezentaci, se sjelo na 400 závodníků Rakouska, Německa, Itálie, Švýcarska, Slovinska a samozřejmě České republiky. Vedle zkušenější závodníků se do bojů zapojili i začátečníci Lackova týmu a dlužno dodat, že rozhodně nezklamali. Přestože všichni předvedli velmi dobré výkony, na turnaji zářili především Kristýna Pavlíková, která jednoznačně kralovala své kategorii a ziskem zlaté medaile zcela zhodnotila svou poctivou tréninkovou přípravu.

Za zmínku také stojí výkony Trunga Bao Au Nguyena a Adriany Šimánkové. Oba předvedli technicky vyspělé boje, a i když měli vyrovnané soupeře, oba shodně brali zlato. Nelehkou cestu za prvenstvím měl i Zdeněk Krejčí, jenž dokázal překonat všechny tři soupeře a získal zasloužené první místo. Ačkoli stále patří mezi méně zkušenější, rozhodně se s nimi musí počítat. Řeč je o Tereze Berkové a Dominice Hronové, kterým se v letošním roce opravdu daří. Tereza si na Askö cupusvou letošní sbírku doplnila o čtvrtou zlatou medaili. Dominika má za letošek dokonce již o jeden zlatý kov navíc.

V celkové bilanci pak na Vysočinu putovalo 13 zlatých, 4 stříbrné a 6 bronzových medailí. Což v součtu stačilo na velmi pěkné třetí místo v týmech.

Další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

REKLAMA