OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

fotbal_04Páteční zápasový režim FC Vysočina se tentokráte nemění. Jihlavský klub vyhověl žádosti Sezimova Ústí a proto duel na půdě nováčka II. ligy sehraje již tento 20. srpna od 17.00 hodin. Pro domácí Spartak půjde o domácí premiéru v letošním ročníku a ve II. lize vůbec. Vždyť teprve v roce 2007 tento klub okusil ČFL. PŘINÁŠÍME VÁM ROZHOVOR S TRENÉREM LUBOŠEM URBANEM!

Jaké znalosti má o nadcházejícím soupeři trenér Luboš Urban?

Lze říci, že Sezimovo Ústí je nyní určitou neznámou. Do týmu nováčka soutěže postupně přicházejí noví kvalitní hráči, neboť rozdíl mezi ČFL a II. ligou si toto doplnění vynucuje. Oproti prvnímu zápasu, v němž podlehli 5:1 v Sokolově, naposledy ve Zlíně nastoupili s pěti novými fotbalisty včetně našeho Pavla Simra. Tento tým má rozhodně kvalitu a bude se zlepšovat. Opírá se o týmový výkon a hraje v něm řada zkušených hráčů, jako jsou oba brankáři Doležal a Šimon, stoper Nesvatba, záložníci Rožboud a Čupr či útočník Horka.

Přinesl vám nějaké poznatky letní přátelský duel?

Tehdy šlo jen o přípravu, do níž oba celky nastoupily v kombinovaných sestavách s řadou testovaných fotbalistů. Zejména Sezimovo Ústí za tu dobu prošlo výraznou proměnou.

Nastoupí v nadcházejícím duelu útočník Simr?

Dohoda mezi kluby říká, že Pavel Simr v tomto vzájemném utkání nenastoupí.

Jaká pozitiva přineslo poslední představení FC Vysočina proti Znojmu?

Potěšil mne kvalitní první poločas, v němž jsme byli aktivní v ofenzívě a často jsme se pokoušeli o střelbu. Nakonec jsme byli odměněni prvními góly ze hry v tomto ročníku a zaslouženým vítězstvím. Solidní výkon podala i obrana, která v každém poločase soupeře pustila pouze do jedné šance.

Jste bez zdravotních komplikací? Ovlivnil vaše plány přesun zápasu na pátek?

Jsme kompletní. S přeložením termínu jsme neměli problém, na páteční rytmus jsme zvyklí. Jen mi vadilo, že jsme se o tomto záměru soupeře nedozvěděli o něco dříve.