OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

martina_sablikovaOlympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková, která je i držitelkou tří zlatých medailí z MČR v silniční cyklistice, o které se bojovalo v červnu u Holíče a Kyjova, nebude startovat na letošním cyklistickém MS silničářek v Austrálii. Informuje o tom oficiální web Martiny Sáblíkové.

Informaci zveřejnil trenér české rychlobruslařky Petr Novák. Rozhodnutí však neznamená, že by Martina Sáblíková rezignovala na možnost ucházet se o reprezentaci České republiky v cyklistice i na letních olympijských hrách v Londýně 2012. Kvalifikační závody cyklistek o místo na OH 2012 se budou odehrávat za rok.

„Rozhodnutí, zda máme zkusit start na světovém silničářském šampionátu poprvé už letos, bylo komplikované především proto, že ho z rozhodnutí UCI organizují na přelomu září a října Australané. Bude v Melbourne a 70 km od něho vzdáleném městě Geelongu. Časovka i závod se společným startem pojedou ženy na tratích, jejichž kopcovitý profil se nám zamlouvá. Jenže… Naše rozhodování, zda do Austrálie s koly odletět nebo ne, nešlo protahovat do nekonečna. A tak jsem docela jednoduše selsky nakonec sčítal pro a proti naší výpravy na zkušenou…,“ konstatoval Novák.

„Pro tvoří především to, že Sáblíkové roste na kole forma. Už nyní ji má mnohem lepší, než byla ta, se kterou suverénně vybojovala v červnu tři domácí dresy mistryně ČR. A koncem září, jak se bude blížit i závodění Martiny ve Světovém poháru rychlobruslařek, bude ještě lepší,“ prozradil kouč české reprezentantky.

„Proti hovoří hlavně mimořádně vzdálená cesta do australského dějiště MS. Šestadvacet hodin letu, časový posun o osm hodin při příjezdu pod Melbourne a vzhledem k evropskému přechodu na zimní čas, tak po návratu do Evropy posun dokonce o 10 hodin. V Austrálii, kde se jezdí pro nás neobvykle vlevo, bychom podle slov zkušenějších museli být kvůli aklimatizaci nejméně dva týdny už před MS. Čerstvě se dozvídám, že po tu dobu aklimatizace by nás čekaly značné komplikace s tréninky. Martina by potřebovala trénovat na kole i na kolečkových bruslích, ale informátoři míní, že to by bylo možné asi jen v parcích. Na kolo vyjíždět na silnici závodního okruhu by prý asi nešlo…," řekl Novák.

Proto se tedy Sáblíková nakonec rozhodla na šampionát necestovat. "Proti mluví víc faktorů než pro. A my máme jasno, že teď se může Martina Sáblíková soustředit s celým svým týmem už na přípravu k rychlobruslařské zimě 2010/2011…,“ doplnil trenér Sáblíkové.

zdroj foto: www.martinasablikova.cz

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA