OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

I přes uzavření Velké věže má Lipnice návštěvníkům co nabídnout

lipnice_hrad-samsonMinisterstvo kultury ČR přidělilo finanční prostředky potřebné na statické zajištění torza Velké věže na státním hradě v Lipnici nad Sázavou. Provoz hradu je z důvodu probíhajících stavebních prací mírně omezen, toto omezení se ale týká pouze prostoru před hradní bránou a samotné Velké věže, která je vyřazena z prohlídkové trasy. Všechny ostatní části hradu zůstávají pro návštěvníky přístupné, nově se mohou podívat také do třetího patra věže Samson.

Číst dál...

Statické zajištění Velké věže na hradě Lipnici právě začalo

lipnice.n.s_hrad_ikoMinisterstvo kultury ČR přidělilo finanční prostředky na velice potřebné statické zajištění torza Velké věže na státním hradě v Lipnici nad Sázavou. Provoz hradu je z důvodu probíhajících stavebních prací mírně omezen - z bezpečnostních důvodů musel být uzavřen prostor před hradní bránou s přilehlými pozemky, kde se nachází oblíbená volně přístupná vyhlídka.  Hlavní přístupová komunikace od parkoviště pod hradem ale zůstává otevřena. Velká věž je vyřazena z volné prohlídkové trasy hradu, pro návštěvníky bylo ale nově zpřístupněno třetí patro věže Samson.

Číst dál...

Havlíčkobrodská nemocnice uvedla do provozu novou gamakameru

nemocnice_havlickuv_brodOddělení nukleární medicíny Nemocnice Havlíčkův Brod využívá nově pro diagnostiku gamakameru SPECT PHILIPS BrightView. Všeobecně použitelná gamakamera se špičkovými SPECT detektory s proměnlivým úhlem poskytuje vysoce kvalitní a bezpečnou schopnost snímání v těsné blízkosti pacienta pro optimální rozlišení obrazů.

Číst dál...

REKLAMA