OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Zelenka dnes znovu před soudem

Dnes pokračuje soud s Petrem Zelenkou obžalovaným z tzv. heparinových vražd. U soudu bude také vyslíchána dvojice policistů, kteří Zelenku vyšetřovali. Podle Zelenky ho měli během výslechů opakovaně napadnout. Kromě nich je předvolán jako svědek i Slavomil Hubálek. Ten původně jako znalec zkoumal duševní stav obžalovaného Zelenky, ale obhájce Jan Herout na něj podal stížnost pro podjatost.

Číst dál...

Zelenkův otec se "pustil" do ministra Langera

Otec Petra Zelenky, který stojí před soudem za tzv. heparinové vraždy, se dnes pustil do ministra vnitra Ivana Langera. Ten totiž v televizní debatě řekl, že nepotřebuje výrok soudu a že podle něj Zelenkův syn nepatří do normální společnosti. Otec Zelenka se do ministra pustil ještě ve studiu TV Prima, když jej střídal na židli u moderátora. řekl mu doslova, že se chová arogantně a povýšenecky. Své tvrzení zopakoval i po debatě zpravodajcům TV Prima. FOTO V ČLÁNKU

Číst dál...

Soud s heparinový vrahem: Dnes vypovídal primář

Královéhradecký soud rozplétá největší sérii podezřelých úmrtí v nemocnicích za posledních několik let. Podezřelý ze sedmi vražd a deseti pokusů o vraždu je bývalý zdravotník Petr Zelenka. Podle obžaloby měl nemocným podávat lék na ředění krve - heparin. Dnes soud vyslýchá Zelenkova nadřízeného - primáře havlíčkobrodské nemocnice Pavla Longina.

 

Podle primáře nebyly první případy nijak podezřelé. Počet úmrtí se ale zvyšoval a lékaři se věci snažili přijít na kloub. Lékaři prý dokonce provedli spoustu konzultací s kolegy po celé České republice. Ani to, bohužel, nepomohlo a Longina napadlo, že by mohlo jít o heparin.

Proto nechal porovnat sporné případy s rozpisem služeb a ve všech 23 případech poruch srážení krve byl obžalovaný Petr Zelenka v práci.

 

Advokát obžalovaného se ale naopak snaží výpověď primáře zpochybnit a podstatně tak snížit počet lidí, jejichž smrt má Zelenka na svědomí.

Podle státní zátupkyně Faltusové je ale vše zcela jasně podloženo důkazy:"V rozsáhlém znaleckém posudku soudní znalec dospěl k závěru, že u sedmi zesnulých existuje exituje příčinná souvislost mezi podáním heparinu obviněným a smrtí zesnulého. Z tohoto znaleckého posudku vychází tedy obžaloba."

 

 

Další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

Zelenka vypovídal dnes u soudu jinak, než v přípravném řízení

U krajského soudu v Hradci Králové dnes vypovídal bývalý zdravotník Petr Zelenka, který je obžalován ze spáchání tzv. heparinových vražd. Přestože se spekulovalo o tom, zda Zelenka vůbec k soudu přijde, nakonec do soudní síně dorazil. Shrbený, v riflích a košili, velmi tichým hlasem dnes ale vypovídal zcela jinak, než v přípravném řízení během policejního vyšetřování. Podle svých slov během vyšetřování vypovídal pod nátlakem a neustále se bál. V průběhu odpoledne přineseme další podrobnosti, exkluzivní fotografie a video přímo ze soudní síně. 

Číst dál...

VIDEO: Petr Zelenka dnes po 14 měsících ukázal svou tvář

Petr Zelenka obžalovaný z heparinových vražd dnes přišel k soudu a poprvé po 14 měsících ukázal svou tvář. Ohnutý a s tichým hlasem vypovídal před hradeckým senátem Krajského soudu. Opakovaně si utíral slzy a bránil se tím, že nikoho nechtěl zabít. Prý jen potřeboval, aby na oddělení byla "akce". PŘINÁŠÍME EXKLUZIVNÍ VIDEO - PETR ZELENKA PO ROCE POPRVÉ PŘED ZRAKY VEŘEJNOSTI.

Číst dál...

Začíná soud s "heparinovým" vrahem, nakonec přijde!

V pondělí začíná u Krajského soudu v Hradci Králové soud z bývalým zdravotníkem Petrem Zelenkou, který je obžalovaný z "heparinových" vražd v nemocnici v Havlíčkově Brodě. Petr Zelenka nakonec k soudu přijde. Potvrdil to v neděli v exkluzivním rozhovoru pro zpravodajský server i-Vysočina.cz otec Petra Zelenky. PŘINÁŠÍME I DALŠÍ EXKLUZIVNÍ INFORMACE. TELEFONÁT NAJDETE V ČLÁNKU.

Číst dál...

Soud se Zelenkou už v pondělí - má mluvit 62 svědků

Proces s Petrem Zelenkou, známým pod přezdívkou heparinový vrah, začne v Hradci Králové již v pondělí. Obžaloba navrhuje předvolat dvaašedesát svědků a sedm soudních znalců. Senát by měl najít odpověď především na to, proč bývalý zdravotník vraždil na havlíčkobrodském oddělení ARO.

TÝDEN.CZ: Soud se Zelenkou bude veřejný

Petr Zelenka, jenž si vysloužil přezdívku heparinový vrah, může definitivně zapomenout na neveřejný soudní proces. Server TÝDEN.CZ o tom informoval předseda senátu královéhradeckého krajského soudu Jiří Vacek. Zelenkovi tak nezbývá než doufat, že soud vyslyší jeho prosincovou žádost a před senát ho příští týden nepředvolá.
REKLAMA