OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Opravený barokní most ve Žďáře nad Sázavou má zpět sochy

most5Originály soch pocházející z mostu jsou v současné době opravovány v Litomyšli. Naposledy byly totiž restaurovány před více jak 10 lety. Po nutných úpravách by měly být umístěny do prostor dolního hřbitova, kde tak vznikne další z návštěvnických zajímavostí Žďáru. Na opravený most byly o víkendu 23. - 24. května instalovány jejich repliky.

Číst dál...

VIDEO: Není bylina, aby k něčemu nebyla

kopec8_Takový název nesl sobotní program v prostředí muzea v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska. Lidé čerpali vědomosti o všestranném využití rostlin předávané po generace. Kromě stravy byly rostliny využívány v léčitelství, kosmetice i magii. V posledních letech můžeme pozorovat četné snahy o znovuobjevení těchto důležitých znalostí všestranného využití rostlin i koření. UVNITŘ ČLÁNKU SE MŮŽETE PODÍVAT NA VIDEO Z TÉTO AKCE!

Číst dál...

Falešný primář z Jihlavy řádí na Florenci

Neznámý podvodník se již dva roky vydává za primáře jihlavské nemocnice Jana Procházku. Pod falešnou záminkou, že byl okraden, láká  z lidí hotovost. Od lidí vždy vyláká jen stokorunové částky. Policie v Praze i v Jihlavě po pachateli zatím marně pátrá. S novou fintou, jak okrást důvěřivé lidi, přišel zatím neznámý podvodník.  Ten se v Praze na autobusovém nádraží na Florenci vydává za primáře traumatologie jihlavské nemocnice  Jana Procházku. „Ano, již nějaký čas se za mě vydává podvodník a láká z lidí hotovost pod záminkou, že sám byl okraden a že si zapůjčené peníze mohou u mě vyzvednout v nemocnici v Jihlavě,“ řekl Sedmičce Jan Procházka.

Číst dál...

REKLAMA