OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

policejni_kontrolaV průběhu uplynulého víkendu proběhlo na silnicích na území kraje Vysočina několik dopravně bezpečnostních akcí. Hlavním důvodem zvýšeného dohledu policistů na silnicích byl konec prázdnin, kdy se lidé vracejí z dovolených a značně houstne provoz na silnicích. Policie se při kontrolách zaměřila na kontrolu požívání alkoholu před jízdou, dodržování nejvyšší povolené rychlosti i technický stav vozidel.

V rámci dopravně preventivních akcí, do nichž se o víkendu v celém kraji zapojilo celkem na 190 policistů,  bylo zkontrolováno 2 488 vozidel. Policisté při kontrolách zjistili celkem 397 přestupků, z nichž většinu vyřídili na místě. Za zjištěné přestupky uložili blokové pokuty v celkové výši 275 500 korun. Celkem 34 přestupků bylo oznámeno do správního řízení. Největší počet přestupků  - 141 - se týkal porušení ustanovení o nejvyšší povolené rychlosti. V pěti případech policisté zjistili, že řidiči před jízdou požili alkoholický nápoj. V 65 případech nebyli řidiči nebo jejich spolujezdci za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem. Ve dvou případech řidiči nepoužili pro přepravované děti zádržný systém – dětskou autosedačku. V 92 případech vyjeli řidiči s vozidlem, které mělo nevyhovující technický stav. Tři vozidla neměla při kontrole platnou dálniční známku.

Zvýšený policejní dohled nad chováním účastníků silničního provozu potrvá až do konce prázdnin. Se začátkem září, kdy začíná školní rok, se budou policisté zaměřovat na místa především u přechodů pro chodce v blízkosti škol, kde zaznamenáváme vyšší pohyb dětí. Zvýšená kontrola u základních škol potrvá v kraji Vysočina až do konce týdne.
 

REKLAMA