OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Popis svědka sedí na muže z Německa

Při pátrání po depohresovany_chlapecvítiletém Jakubu Šimánkovi z Havlíčkova Brodu prověřuje speciálně sestavený tým kriminalistů několik čerstvých tipů. Ty směřují například i do zahraničí.„Před časem potkal Jakub cestou ze školy nějakého muže. Říkal, že mu vůbec nerozuměl, prý mluvil cizí řečí,“ vybavil si otec zmizelého chlapce Hynek Blaško jednu z nedávných příhod.

Číst dál...

Svědek, který by mohl být klíčovým v případu zmizení Jakuba, je zřejmě muž z Německa

Kriminalisté, kteří pátrají po zmizelém devítiletém chlapci, mají několik čerstvých tipů. Otec si vzpomněl, že mu Jakub vyprávěl o muži, který k Jakubovi mluvil,ale ten mu nerozuměl - mluvil cizí řečí. Poté, na základě svědectví jedné ženy, hledají kriminalisté muže, který měl 4. května na krku fotoaparát a byl v parku, kde se nacházel i malý Jakub. Svědek je německé národnosti a jmenuje se Thomas Schwing, který podle policie rozhodně není žádným neviňátkem.

Petra Černo: Pacienti ocenili, že jsme vraha předali do rukou spravedlnosti

Před několika dny slyšel bývalý zdravotník havlíčkobrodské nemocnice verdikt u soudu. Dostal doživotí. Krátce po tom Vám přinášíme rozhovor s Petrou Černo, tiskovou mluvčí havlíčkobrodské nemocnice. Jaká je její reakce na rozhodnutí soudu, jaká nová opatření mají v nemocnici i to, jak tato událost poznamenala lékaře v Brodě, se dozvíte uvnitř článku.

Číst dál...

Soud dnes vynese rozsudek za heparinové vraždy

Dvaatřicet dní od začátku soudního přelíčení a čtrnáct měsíců po zatčení si dnes bývalý ošetřovatel Petr Zelenka, obžalovaný v tzv. heparinovém případu ze sedmi vražd a deseti pokusů o ně, vyslechne u krajského soudu v Hradci Králové z úst soudce Jiřího Vacka verdikt, jenž rozhodne o jeho vině či nevině.

Číst dál...

Státní zástupkyně chce poslat Zelenku za mříže na doživotí

Státní zástupkyně navrhla dnes dopoledne u soudu v Hradci Králové v případu heparinových vražd Petru Zelenkovi doživotní trest bez možnosti podmínečného propuštění. Obhájce Zelenky zpochybnil ve své závěrečné řeči znalecké posudky a opakovaně žádá o přizvání dalších znalců z oboru hematologie. Tvrdí také, že léčebná péče o pacienty na ARO v havlíčkobrodské nemocnici byla nedostatečná.

Verdikt soudu: Zelenka je vinen

Takový verdikt zazněl dnes před 12. hodinou u Krajského soudu v heparinovém případu.

Server iDnes píše:


Státní zástupkyně Lenka Faltusová ohodnotila Zelenkovo jednání jako vysoce společensky nebezpečné. "Nelze ho srovnat s níčím podobným v minulosti," řekla.

Podle ní naprosto splňuje podmínku zvlášť zavrženíhodného činu pro uložení doživotního trestu. "Nelze pro něj nalézt žádnou polehčující okolnost. Na počátku se sice přiznal, ale později to odvolal," dodala.

Z řeči zelenkova obhájce Jana Herouta se zdálo, že mluví o zcela jiném muži. Zelenku vylíčil jako oběť, kterého k přiznání donutili policisté násilím. Ve závěrečné řeči pro něj žádal jen trest za ublížení na zdraví. Tvrdí, že nešlo o vraždy.

Petr Zelenka štkal, že je mu líto co se stalo a tvrdil, že by si přál vše vrátit zpátky. Příbuzným se omluvil. "Nechtěl jsem nikoho zbít, neměl jsem z toho potěšení, " uvedl.


Zelenka přiznal jen pět případů, kdy podal heparin
Žaloba viní bývalého zdravotníka ze sedmi vražd a sedmi pokusů o ně. Zelenka se přiznal k podání heparinu jen u pěti pacientů, na ostatní si u soudu nemohl vzpomenout. Advokát Jan Herout se snažil prokázat, že za vším je špatný psychický stav klienta, a žádal další vyšetření.

Předseda senátu to odmítl, spokojil se s již vyslechnutými znalci. Podle nich je Zelenka plně zodpovědný za své činy.

"Obviněný měl v době páchání zločinů zachované rozpoznávací a ovládací schopnosti. Netrpí žádnou duševní chorobou," uvádí posudek, který vypracovali psychiatři Petr Goldmann a Vanda Válková.

Zelenka také u soudu vypověděl, že ho policisté při zatýkání bili a k výpovědi donutili. Policisté Jan Lomnický a Hana Kvasničková to u soudu popřeli. "Lžete," reagoval na jejich slova Zelenka.

  Další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

Verdikt soudu: Zelenka dostal doživotí

Výjimečný trest doživotí bez možnosti podmíněného propuštění - takový rozsudek zazněl dnes před 12. hodinou u Krajského soudu nad Petrem Zelenkou. Soud uložil heparinovému vrahovi trest za sedm vražd a deset pokusů o ně ve věznici se zvýšenou ostrahou i finanční odškodnění poškozeným rodinám.

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Petr Zelenka: "Nevím, co se se mnou stalo"

Přinášíme Vám exkluzivní videozáznam závěrečné řeči Petra Zelenky, krátce před tím, než ho soud poslal na doživotí za mříže. V závěrečné řeči Zelenka poprvé mluvil o tom, proč heparin podával. "Nevím, co se se mnou stalo, nechtěl jsme práci svých kolegů ničit", řekl Zelenka.

Číst dál...

REKLAMA