Z komína trmické teplárny byli letecky evakuováni lidé

Neobvyklý pohled jak z akčního filmu se po dva dny nabízel všem, kteří se dívali směrem ke komínu Teplárny Trmice. Z vrcholu této 220 metrů vysoké a ve vrcholové koruně 5,3 metru široké stavby byly za asistence vrtulníku evakuovány zraněné osoby. Jednalo se o cvičení leteckých záchranářů střediska Letecké záchranné služby v Ústí nad Labem.

Číst dál...

Akademický senát univerzity nezvolil rektora

Akademický senát Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem nezvolil na svém středečním volebním zasedání kandidáta na jmenování rektorem univerzity pro funkční období od 1. 3. 2015 do 28. 2. 2019. Budou nové volby.

Číst dál...

Ústecké „Superněmčinářky“ bodují

Studentka a absolventka ústecké germanistiky, resp. katedry germanistiky Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, zvítězily v celonárodní soutěži o nejlepšího učitele němčiny. Před koncem školního roku proběhlo v prostorách německého velvyslanectví v Praze slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen celonárodní soutěže o nejlepšího učitele němčiny.

Číst dál...

Diskusní fórum rektora splnilo svoje poslání

Na diskusním fóru rektora UJEP, prof. RNDr. Reného Wokouna, CSc.,
na téma Financování kultury v regionech České republiky se zástupci pražských i regionálních divadel spolu s dalšími významnými aktéry z oblasti kultury pokusili vzkřísit naděje existence Činoherního studia v Ústí nad Labem na Střekově.

Číst dál...

REKLAMA