VIDEO: Leváci 13. srpna slaví svátek

Leváci to nemají ve světě, kde je vše přizpůsobené spíše lidem s dominantní pravou rukou, vždycky jednoduché. Pravákům někdy nedochází, jaké nástrahy na lidi, kteří jsou šikovnější na levou ruku, mohou číhat. Právě na to má upozornit Mezinárodní den leváků, který je každoročně slaven 13. srpna.

Číst dál...

Rady od hasičů – jak zabezpečit byt nebo dům před odjezdem na dovolenou

Léto je již v plném proudu, školní prázdniny začaly a my se těšíme na zaslouženou dovolenou. Je to však také období, kdy se ze svých domovů vzdalujeme na delší čas. Před odjezdem na dovolenou bychom neměli zapomenout na základní pravidla požární bezpečnosti, abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku.

Číst dál...

Rektor UJEP se zastal Činoherního studia v Ústí

cinoherak ustiHerci Činoherního studia v Ústí nad Labem mají dalšího zastánce. Tentokrát se na jejich stranu postavil i rektor ústecké univerziry prof.René Wokoun. Ten ve svém prohlášení vyjádřil znepokojení nad plánovanými změnami financování studia. Ústecké činoherní divadlo musí po více než 40 letech rušit představení. Důvodem je změna způsobu financování ústeckých divadel, kterou učinil magistrát v průběhu divadelní sezony a kvůli které není možné zajistit potřebné finance včas. Město vypsalo grantové řízení na peníze určené pro činohru v Ústí nad Labem.

Číst dál...

Ústecký kraj poprvé nakoupil energie na komoditní burze

penize rozpocetÚstecký kraj nakoupil dodávky elektřiny a plynu na letošní 2. až 4. čtvrtletí a celý rok 2015 na Českomoravské komoditní burze Kladno. Úspory u dodávek silové elektřiny u nízkého napětí představují 20 milionů a u vysokého napětí přes 11 a půl milionu korun. I po navýšení cen zemního plynu představuje celková úspora proti současným cenám 25 milionů korun, což reprezentuje celkový pokles nákladů na energie v letošním a příštím roce o 11,5 procenta.

Číst dál...

REKLAMA