REKLAMA

policieŽivot duševně nemocnému muži, který chtěl v noci na středu v centru Prahy spáchat sebevraždu skokem pod automobil, zachránili městští policisté. Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí městské policie Jana Přikrylová.

Oznámení o muži, který pobíhá mezi vozidly na magistrále před budovou Hlavního nádraží, získali strážníci kolem třetí hodiny ráno. "Po příjezdu hlídky bylo zjištěno, že se asi 45letý muž snažil skočit pod projíždějící vozidla," uvedla mluvčí s tím, že strážníci svým vozem zabránili mu pokračovat v jednání, kterým ohrožoval svůj život, zdraví a ostatní účastníky provozu.

Na dotaz, proč vstupuje do vozovky, muž odpověděl, že ho všude pronásledují neviditelní gangsteři a on neví, jak se jim má bránit, a proto se rozhodl, že spáchá sebevraždu. A že už to vypadalo velice dobře, než mu hlídka Městské policie vše pokazila, "protože vy blbci jste přijeli moc brzy," sdělil strážníkům pomatený muž.

Když se znovu začal hádat s neviditelnými gangstery, hlídka strážníků usoudila, že se jedná o duševně narušenou osobu a přivolala záchrannou službu. "Ta muže následně převezla do psychiatrické léčebny," uzavřela popis úspěšného zásahu mluvčí strážníků.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA