V pondělí vpodvečer v 18 hodin bylo na operačním a informačním středisku přijato oznámení o požáru v podkroví rodinného domu v obci Čisovice v okrese Praha-západ, všichni obyvatelé domu byli venku. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Řevnice a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Mníšku pod Brdy a Čisovic. V rámci mezikrajské výpomoci byla k události povolána také jednotka HZS hlavního města Prahy ze stanice Radotín s automobilovým žebříkem. Příjezd na místo hasičům značně komplikovala silně namrzlá vozovka, a tak museli jet se zvýšenou opatrností – dokonce si nechali povolat i silničáře se sypačem.

REKLAMA

Po příjezdu se potvrdilo, že jde o požár v podkroví, na který hasiči nasadili jeden C proud. Kvůli zakouřené místnosti zasahovali v dýchací technice. Jedna osoba utrpěla lehké popáleniny a nadýchala se kouře, proto byla předána do péče zdravotnické záchranné službě. Hasiči dále v domě odpojili elektrický přívod a pomocí přetlakové ventilace objekt odvětrali. Následně bylo nutné rozebrat část konstrukce stropu, aby mohla být dohašena skrytá ohniska. Přibližně po dvou hodinách byl požár zcela zlikvidován a jednotky se vrátily na své základny. Místní čisovické jednotce byla nařízena osmihodinová dohlídka. V ranních hodinách byl objekt předán majiteli.

Požár způsobila jiskra z prskavky na stromečku. Škoda byla vyčíslena vyšetřovatelem příčin požáru na jeden milion korun, hasičům se podařilo uchránit majetek za dva miliony.

REKLAMA