REKLAMA

soud_zakonVe středu odpoledne bude senát Vrchního soudu v Praze projednávat odvolání Ukrajince Lutsišina za loňskou vraždu seniora ve Sloupu u Prahy. Jak již dříve informovala agentura Mediafax, cizinec je zatím nepravomocně odsouzen prvoinstančním soudem k 13,5 rokům vězení a následnému vyhoštění.

Krajský soud v Praze Ukrajince odsoudil za vraždu důchodce letos na konci června. Čtyřiatřicetiletý cizinec byl obžalován a souzen za to, že loni ze zištných důvodů surově umlátil 23 ranami osmašedesátiletého důchodce. Po vraždě z domku si odnesl 12 tisíc korun, ač senior měl na jiném místě uschováno ještě dalších 130 tisíc korun. Mrtvého otce našla jeho dcera v tratolišti krve s rozbitou hlavou.

Vyšetřovatelé dlouhou dobu neměli žádnou stopu k pachateli, ale loni na podzim zadrželi Ukrajince, kterého z útoku na seniora nakonec usvědčili. Prozradil ho především důkaz v podobě pachových stop i DNA nalezené v domku oběti. Lutsišin svou vinu neustále od začátku popíral.

I když je podle výpovědí svědků Lutsišin dříč a získával vysoké odměny, tak patrně značné částky vkládal do hry na automatech. Cizinec sice u soudu tvrdil, že hrál sporadicky, maximálně dvakrát do měsíce, ale nedokázal vysvětlit, kam odcházely vydělané peníze. Splácel zakoupené auto, platil na syna, ale sám uvedl ve výpovědi, že vydělával i více než 40 tisíc korun.

Po odpykání trestu nesmí cizinec do Česka dalších deset let.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA