REKLAMA

soudV pátém kole hlavního líčení bude stejné obžalobě státního zastupitelství čelit bývalá ministryně zdravotnictví Marie Součková. Obvodní soud pro Prahu 2 ve středu odstartuje další dějství kauzy, kdy Součková čelí obvinění v souvislosti s firmou Diag Human.

Státní zástupce Kamil Švec exministryni obžaloval z trestných činů porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci veřejného činitele. Podle Švece Součková uzavřela v roce 2003 úmyslně pro stát nevýhodnou smlouvu o právním zastoupení ve sporu s firmou Diag Human. Podle obžaloby najala Součková k vedení sporu brněnského advokáta Zdeňka Nováčka, ačkoliv údajně věděla, že spor měl řešit Úřad pro zastupování státu ve věcech občanskoprávních. Státu tak podle žalobce způsobila škodu 10 milionů korun, které vyplatila právníkovi za zastupování.

Marii Součkovou Obvodní soud pro Prahu 2 vždy obžaloby zprostil. Osvobozující verdikty zazněly v letech 2006, 2007, 2008 a 2009. Pokaždé však na základě odvolání státního zástupce pražský městský soud osvobozující rozsudek zrušil. V posledním usnesení o zrušení verdiktu odvolací senát rozhodl, že případem se má zabývat jiný soudce, než který vynesl zprošťující verdikty. Případ tak dostala nově na stůl soudkyně Zuzana Zápalková, která by ho měla projednat od samého počátku znova. Je ale pravděpodobné, že strany sporu budou souhlasit se čtením některých protokolů z minulých jednání.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA