florenc_pozar_ikoVyšetřovatelé stále neznají totožnost osmi lidí, kteří se stali oběťmi nočního požáru v areálu autobusového nádraží na pražské Florenci. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Policie proto nařídila provedení zdravotní pitvy, která má přispět k určení identity všech osmi osob. Těla na místě požáru ohledává soudní lékař. "Předpokládáme, že další informace budeme mít k dispozici v odpoledních hodinách," uvedl Hulan.

Policisté zatím nevyslechli ani mladý pár, který z objektu na poslední chvíli zachránili hasiči. Šestadvacetiletý mladík a devatenáctiletá dívka skončili po nadýchání zplodin v nemocnicích. "Jejich výslech byl plánován až po vizitě," poznamenal Hulan.

Vyhořelý objekt stále prohledávají desítky policejních i hasičských vyšetřovatelů. Pátrají po možných dalších obětech a snaží se rovněž nalézt ohnisko požáru a jeho příčinu. Nad jejich hlavami krouží soukromé letadlo, na jehož palubě někdo natáčí práci vyšetřovatelů a kriminalistů z výšky na videokameru. "Kdosi nafotil místo neštěstí z domů naproti a i to nám nyní komplikuje vyšetřování," konstatoval policejní mluvčí v návaznosti na dodatečná opatření, kterými policie zabezpečila prostor.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA