Už za pár dnů 18. 6. společně se sousedy otevřeme novou komunitní zahradu v Podbabě - druhou zahradu, kterou jsme vybudovali díky

spolupráci se společností Kaufland. Zahradníci překonali svažitý terén a pěstovat tak bude možné v zabudovaných vyvýšených záhonech, ve společných bylinkových záhonech a každou slupku nebo zelenou větev odhodit do zahradního kompostéru. Vzniklo tak místo, které bude příjemné nejen k posezení v horkých letních dnech.

REKLAMA

Samotná sousedská slavnost se pak bude točit kolem uzavřeného cyklu jídla. Ukážeme, jak dokonale osázet vyvýšený záhon v zahradě i truhlík na balkoně. Poradíme jak využít každou odhozenou slupku. Šéfkuchař ugriluje dobroty a navíc chystáme pár překvapení.

Otevíráme ve 14 hodin přestřižením rostoucí pomněnkové pásky, kterou hned na místě zasadíme.

“Touha pěstovat v komunitních zahradách je každým rokem větší. Zájem mají nejen samotní zahradníci, ale i městské části, firmy a developeři. Jen v loňském roce narostl počet zahrad v Praze o více než 20% - z 25 na 30. Kdybyste je hledali, pomůže Vám mapko.cz. A i proto jsme vydali knížku Pěstujeme ve městě, která je návodem pro každého městského zahradníka” říká Radka Pokorná z Kokozy. Letos navíc vznikne pod hlavičkou Magistrátu hl.m.Prahy i metodika podporující jejich vznik a rozvoj.

REKLAMA