pragodent ikoV rámci tradičního odborného mezinárodního veletrhu PRAGODENT 2011, který bezesporu a právem patří mezi nejvýznamnější veletrhy pořádané v areálu Výstaviště Praha – Holešovice, si na své přijde zcela zdarma také široká veřejnost. Nachystány jsou preventivní akce zaměřené na předcházení zubním kazům, ale také na rakovinu kůže či zelený i šedý zákal.

Pořadatelé veletrhu PRAGODENT 2011 se letos nezaměřili výhradně na odbornou veřejnost, ale přichystali také významné akce pro širokou veřejnost. V pátek a sobotu bude proto před veletržním Průmyslovým palácem probíhat zdarma preventivní akce, kterou zajisté uvítají rodiče menších dětí. Stomatologové z Občanského sdružení „Nechci kazy“ budou 14. 10. a 15. 10. dětem v mobilním zdravotnickém zařízení zábavnou formou prakticky ukazovat, jak si správně čistit zoubky a jak předcházet kazům. Děti se při této akci díky veselé pohádce, v níž si samy zahrají, naučí odbourat strach ze zubařského křesla a přístrojů. Vyzkouší si, jak funguje stomatologické křeslo a seznámí se s nástroji, které používá zubní lékař. Děti si mohou také zahrát na zkušené zubaře a vyšetřit plyšové zvíře, povozí ho na stomatologickém křesle a vyzkouší si intraorální kameru. Každé dítě si z této akce navíc odnese kvalitní dětský zubní kartáček zdarma,“ uvedla Markéta Holatová, tisková mluvčí Incheby Praha.

REKLAMA

kamion prevence

melanom

oi vyeten

nechi kazy2

 Preventivní akce bude probíhat v Mobilním zdravotně – preventivním centru Občanského sdružení Nechci kazy a Zdravotní pojišťovny Metal-Aliance, které je umístěno ve speciálním kamionu. Důležitá bezplatná prevence je přichystána i pro dospělé.  V pátek 14. 10. si mohou nechat lidé zdarma vyšetřit oční pozadí v rámci preventivní akce proti šedému a zelené mu zákalu, v sobotu 15. 10. zase lékaři lidem vyšetří mateřská znaménka kvůli prevenci rakoviny kůže.  „Určitě doporučujeme všem, tedy dospělým i dětem na tuto mimořádnou akci dorazit. Akce bude probíhat před vchodem na holešovické Výstaviště, takže lidé nebudou platit vstupné na veletrh. V pátek 14. 10. trvá akce od 10 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 15 hodin,“ vysvětlila Markéta Holatová, tisková mluvčí Incheby Praha.

 Občanské sdružení Nechci kazy založili studenti zubního lékařství z 1. lékařské fakulty UK. Sdružení se stalo největším provozovatelem stomatologických preventivních programů v ČR. V minulém roce prošlo jejich výukou 19 495 dětí z 346 mateřských škol a v letošním roce to bude více než 25 tisíc dětí. 

oi vyeten1

zuby deti

 


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

 

 

REKLAMA